Belediye Meclisi'nde komisyon seçimi

Meclis Başkanlığını AKP’li Adem Gülsün’ün yaptığı nisan ayı Yalova Belediyesi Meclis oturumları, belediye encümeni ve komisyonlara üye seçimiyle başladı.

Belediye Meclisi'nde komisyon seçimi
5393 Sayılı Belediye Yasası’nın a bendi ilgili hükümleri gereğince yapılan seçimlerde ilk olarak bir yıl süreyle görev yapacak Belediye Encümeni seçimi yapıldı. Kapalı usülde yapılan seçimler sonucunda, Belediye Encümeni üyeliklerine AKP’li Selami Tokay, İlknur Demirel ve Zuhal Karakoyun seçildiler.

Ardından nisan ayı birinci oturumu, Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine açık oylamayla yapılan seçimle devam etti.Yapılan oylama sonucunda yeni dönemde Plan ve Bütçe Komisyonuna Hikmet Yavuz, Adem Gülsün, Neriman Aydın, Fahrettin Yıldız ve Kasım Avar seçildiler. İmar Komisyonu ise yapılan seçim sonucunda şu isimlerden oluştu: Cemil Aydın, Maşallah Erdoğan, Adem Gülsün, Ferman Terler, Orhan Veli Döğüşçü.

Trafik Düzenleme Komisyonuna yapılan seçim sonucunda, Fahrettin Yıldız, Rahmi Güzel, Muammer Dönmez, Ali Alicik ve İbrahim Çabuk seçildiler. İsim Komisyonuna seçilen isimler ise şöyle: Halit Güleç, Muammer Dönmez, Ali Alicik, Hikmet Yavuz, Fahrettin Yıldız.

Belediye Meclisi Nisan ayı oturumları bugün saat 15’te gerçekleştirilecek ikinci oturumla sürecek.

YORUM EKLE

banner137

banner138