Belediyelerin Kentsel Dönüşüm Proje teklifleri yayında

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Yalova’daki belediyelerin ‘Kentsel Dönüşüm’le ilgili proje tekliflerini kendi internet sitesinden kamuoyuna sundu.

Belediyelerin Kentsel Dönüşüm Proje teklifleri yayında
Yayınlanan teklifler, Çiftlikköy Belediyesi Köy İçi Mevkii Kentsel Dönüşüm Projesi Analiz Paftalarını,  Çiftlikköy Belediyesi Sultaniye Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Analiz Paftalarını, Yalova Belediyesi Bağlarbaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Analiz Paftalarını,  Koru Belediyesi Hürriyet Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Analiz Paftalarını ve  Armutlu Belediyesi  Kentsel Dönüşüm Projesi Analiz Paftalarını içeriyor.

 Çiftlikköy, Yalova, Koru ve Armutlu analiz paftaları yayınlanıyor

Müdürlükten yapılan açıklamada, Bakanlığımızın,  25.08.2011 tarihli ve 101702 sayılı yazısına istinaden, 07.09.2011 tarihli ve 1750 sayılı yazımız ile, İlimiz dahilindeki belediyelerden, İl Özel İdaresinden ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden “Kentsel Dönüşüm Projelerine” konu olabilecek alanların tespit edilerek Valiliğimize (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) bilgi verilmesi istenmiştir. İlimiz dahilindeki 15 belediye başkanlığından, Yalova, Çiftlikköy, Armutlu, Altınova, Çınarcık, Koru ve Esenköy Belediye Başkanlıkları; sınırları içerisinde kentsel dönüşüme konu olabilecek alanları Valiliğimize (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) iletmişlerdir. Bu kapsamda Yalova Belediye Başkanlığı 1 (bir), Çiftlikköy Belediye Başkanlığı 2 (iki), Altınova Belediye Başkanlığı 1 (bir), Çınarcık Belediye Başkanlığı 4 (dört), Koru Belediye Başkanlığı 1 (bir), Esenköy Belediye Başkanlığı 1 (bir), Armutlu Belediye Başkanlığı 4 (dört) bölgede; Kentsel Dönüşüm Alanı teklifinde bulunmuştur” denildi.  

YORUM EKLE

banner137

banner138