Beşli’ye Karamürsel’den Yılın Çevre dostu ödülü

Karamürsel Aktif Haber Gazetesi tarafından düzenlenen “2012’nin en iyileri” ödül törenlerinde Yalova’dan iki isim ödül aldı. Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, özellikle Vopak Kimyasal Depolama Terminali’nin kurulmaması için gösterdiği çabayla “Yılın Tabiat ve Çevre Dostu” ödülüne layık görülürken, Yalova’dan Halil Kapar da, “Yılın Çiftçisi” ödülünü aldı.

Beşli’ye Karamürsel’den Yılın Çevre dostu ödülü
Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen törende Kocaeli - Yalova Bölgesinden seçilen "2012'nin En İyileri " ödüllerine Karamürsel Kaymakamı  Celil Ateşoğlu, Altınova Kaymakamı Gürkan Polat,  Karamürsel Belediye Başkanı  İsmail Yıldırım, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanın Danışmanı Ömer Polat,  Kocaeli Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, Yalova Milli Eğitim Müdürü  Ahmet Yurtman, Başpehlivan Ahmet Taşçı gibi isimler de katıldı. İlk kez Kocaeli –Yalova Bölgesinde yapılan organizasyonda toplam 25 kategoride ödüller verildi. Yılın idarecisi ödülünü Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu alırken, yılın sanayicisi ödülü İpek Kağıt’a, yılın ihracatçısı ödülü Ford Otosan Gölcük’e, yılın gazetecisi ödülü Kocaeli’den Ahmet Serimer’e verildi. Yılın esnafı olarak da Karamürsel Sepetçisi Ali Koygun seçildi.

“Verilen mücadele boşa değilmiş”

Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, kendisine verilen ödülden dolayı gurur duyduğunu ifade ederek, “Bu ödülü alırken çok duygulandım. Çok hoşuma gitti çünkü verdiğimiz mücadelenin unutulmadığını gördüm. Bugüne kadar yaptığımız işler boşuna değilmiş. İnsanı çok duygulandıran bir ödül. Ödülü Karamürsel Kaymakamı’nın elinden aldım. Vopak’la ilgili verdiğimiz mücadelede çadır kurarak protesto etmemiz, verilen mücadeleden dolayı bu ödülü verdiler. Yaşadığımız sürece yaşanabilir bir Yalova için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız” diye konuştu. 
YORUM EKLE

banner137

banner138