Bisiklet ve Yaya Yolu Projesi Startı Verildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan yönetmelik kapsamında Yalova Belediyesi tarafından “Bisiklet ve Yaya Yolu Projesi“ için start verildi.

Bisiklet ve Yaya Yolu Projesi Startı Verildi

Yalova Belediyesi tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulan ve hibe desteği alan proje kapsamında Millet Bahçesi, Yürüyen Köşk, İdo İskelesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı ile Yalova Üniversitesini birbirine bağlayacak. Tüm sahil hattını kapsayacak olan projenin 2. hattı ise Safran Deresi-Toki güzergâhlarında olacak. Her iki hattın tamamlanmasıyla toplamda 16 kilometrelik bisiklet ve yaya yolu şehrimize kazandırılacak.

‘Bisiklet ve Yaya Yolları Projesi’ çalışmalarının başladığı ilk gün incelemelerde bulunan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin’e, AK Parti Yalova İl Gençlik Kolları Başkanı Emirhan Balkaya’da eşlik etti. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Yardımcısı Şahin; “Yalova Merkez İlçesi bisiklet yolu projesi Yalova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde geliştirilmekte olup, çalışmalar üç etaplı gerçekleştirilmesi planlandı. Proje kapsamında ki çalışmalarımız hem ilçelerimizi birbirine bağlayacak hem de şehrin tamamının bisiklet yollarına kavuşmasına yardımcı olacak niteliktedir” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138