"BU ROZETİ ONURLA GURURLA TAŞIYACAĞIM"

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Yalova Anadolu Lisesi’nin konuğu oldu.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Yalova Anadolu Lisesi’nin konuğu oldu.


Yalova Anadolu Lisesi’nde düzenlenen etkinliklere katılan Başkan Salman’a öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilerin sahnelediği konseri dinleyen Başkan Salman’a Okul Müdürü Hayati Yılmaz ise Yalova Anadolu Lisesi rozeti taktı.Yalova’da sadece İlkokul okuduğunu geri kalan eğitim hayatını yatılı olarak geçirdiğini belirten Başkan Salman; “Ortaokul, Lise eğitimimi yatılı olarak devam ettim. Ama şuna emin olabilirsiniz ki Yalova’da Ortaokul ve Lise eğitimime devam etseydim bende Yalova Lisesi’nde okurdum ve mezunu olurdum. Değerli müdürümüz Hayati beyin takmış olduğu bu rozeti onur ve gururla taşıyacağım kimsenin şüphesi olmasın. Yalova Anadolu Lisesi eski adıyla Yalova Lisesi her zaman farklı bir okuldu ve bunu bugün yapmış olduğunuz etkinlikte gösterdiniz. Vefa benim adım ya da İstanbul’da bir semtin adı gibi değildir. Yapmış olduğunuz bu güzel etkinlikte sizlerde vefanızı gösterdiniz. Burası Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kenti, onun başöğretmen olduğu bir ülkede onun kentinde böyle öğretmenler gününü kutlamak çok yakıştı. Ben sizleri bir daha kutluyorum ve hepinize helal olsun diyorum” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138