Cami Projeleri Tanıtıldı

Yalova Araştırma Enstitüsü ve İDO iskelesi arasında Tarım ve Maliye Bakanlığına ait olan 3.505 m2 büyüklüğündeki araziye yapılmak istenen Cami için mimarların ve Müftülüğün hazırladıkları projeler İl Özel İdare Meclis Salonunda tanıtıldı.

Cami Projeleri Tanıtıldı

Birbirinden güzel, klasik ve modern tarzda konseptleri hazırlanan camiler adeta göz kamaştırdı. İl Özel İdaresi Meclis salonunda gerçekleştirilen cami tanıtım proje toplantısına Yalova Valisi Muammer Erol, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ümit Yılmaz, Yalova İl Müftüsü Cevdet Cemal Çıktık, Yalova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Ömür Bayar ile cami projelerini hazırlayan mimarlar katılım sağladı. 3 mimar, müftülüğün 3 konsept tasarımı ve belediyenin hazırlamış olduğu ve Türkiye’de tek olan ay yıldız konseptli cami tasarımları Vali Muammer Erol’un bilgisine sunuldu. Yapılan çalışmaların ardından 7 cami projesi, kurulacak dernek tarafından açılacak web sitesi üzerinden oylama ile ikameti Yalova’da olan vatandaşların beğenisine sunulacak. Yaklaşık 1 ay boyunca devam edecek olan oylama sonucunda Yalova halkının en çok oy verdiği cami için gerekli çalışmalar başlatılacak.

Vali Erol, ‘Sadece Yalova’da ikamet edenler seçmeli’

Yalova İDO İskelesi girişi yakınında Araştırma Enstitüsü içerisinde bulunan 898 metrekarelik alanda yapılması planlanan cami projesi için sözün tamamen Yalova’da ikamet eden vatandaşlarda olduğunu söyleyen Yalova Valisi Muammer Erol, “Yeni cami projemiz için 7 proje belirledik. Bu projeleri hazırlayan arkadaşlarımıza emekleri için çok teşekkür ediyorum. Projeler için kimseye bir ödeme yapmadık ve kalan 4 arkadaşımız hazırladıkları cami projelerini karşılık beklemeden sundular. Takdire şayan bir hareket ortaya koydular bunu asla görmezden gelemeyiz. Burada söz tamamen vatandaşın olacak. Cami projesi ile ilgili dernek kurulduktan hemen sonra web sitesi üzerinden 7 projemiz oylamaya sunulacak. Ve en çok oyu alan camimiz için gerekli girişimlere başlanacak. Ben bu süreçte projeleri ihmal edecek tavır içerisinde olunmamasını temenni ediyorum. Klasik ve modern mimari konseptlerde 7 projemiz var. Oylamada söz hakkının sadece Yalova’da ikamet eden vatandaşların üzerinde olmasını istiyorum. Süreç inşallah sorunsuz bir şekilde devam eder. Bu iş bittiğinde bu eser Yalova’ya ait olacak ve güzel bir iş olmasını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138