Çevre yolu köprü inşaatı ilerliyor

Yalova'nın Termal ve Çınarcık ilçelerinden gelen minibüslerin şehir içine girmeden terminale geçmesini sağlayacak olan çevre yolunun Hacımehmet ovası ve Safran arasında kalan kısmını birleştirecek olan Çevre Yolu Köprüsü’nde çalışmalar pazar günleri de devam ediyor.

Çevre yolu köprü inşaatı ilerliyor
Köprünün yapımını üstlenen müteahhit mühendis Levent Sargınalp, Çevre Yolu İnşaatına 2 Temmuz'da başlanıldığını belirterek, köprü mimarisinin 'Kazıklı Betonarme Köprü' şeklinde yapıldığını söyledi. Sargınalp, köprünün 24 Metre uzunluğunda, 13,5 Metre genişliğinde, üzerinden yayaların da rahatlıkla geçebilmeleri için 1,5 metre genişliğinde iki kaldırımının olacağını, köprünün iki kenar ayağının bitmek üzere olduğunu, ekiplerinin hafta sonu da çalışarak köprüyü zamanında bitirileceği " bilgisini verdi.

Yalova Belediyesi tarafından şehir içi trafiği rahatlatmak maksadıyla Şehit Ömer Faydalı Caddesi'ne alternatif olarak planlanan çevre yolunun en önemli adımlarından birisi olan Köprü Safran ile Hacımehmet Ovası arasını bağlayacak. Çınarcık yolu, Özden Mahallesi, TOKİ ve terminal arasındaki yol  Yalova'da trafiği büyük oranda rahatlatacak. 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138