Çevre Yolu şekilleniyor

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer tarafından Ekim ayı sonuna kadar tamamlanacağı ifade edilen Yalova Alternatif Çevre Yolu’nda çalışmalar sürüyor.

Çevre Yolu şekilleniyor
 Bursa Yolu’nda Terminal yanından başlayıp şehir mezarlığının güneyinden Hacımehmet Ovası’na inen ve Safran Deresi’ni yeni inşa edilen büyük bir köprü ile geçen yol, Özden Mahallesi sırtlarından Çınarcık yolu ile bağlantı sağlayacak. Yolun geçeceği merkez mahallelerden Adnan Menderes Mahalle Muhtarı Kemal Kaya, kendi mahallelerinde Beyazıt Sokak’tan geçecek olan yolun tamamlanmasıyla TOKİ için pek çok avantaj getireceğini söyledi.

Kaya, Şehit Ömer Faydalı Bulvarı’nın, alternatif yolun devreye girmesiyle artık bir şehir içi cadde haline geleceğini, ışıklandırmalarla ve bisiklet yollarıyla daha güzel bir görünüme bürüneceğini belirterek, TOKİ’nin bulunduğu Adnan Menderes Mahallesi’nin ise artık daha yol üzeri bir hale geleceğini kaydetti. Çalışmaların Dünya Sağlıklı Kentler Birliği’nin Ekim ayındaki kongresine kadar tamamlanması hedefleniyor.  

 

YORUM EKLE

banner137

banner138