CHP SPOR KURULU YALOVA'DA TOPLANDI

CHP Spor Kurulu’nun Doğu Marmara Bölge Toplantısı ilk kez kültür fizik hareketleri ile başladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Spor Kurulu Başkanı Yasemin Öney Cankurtaran da katılımcılarla birlikte spor yaptı.

 CHP SPOR KURULU YALOVA'DA TOPLANDI

CHP Spor Kurulu’nun Doğu Marmara Bölge Toplantısı ilk kez kültür fizik hareketleri ile başladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Spor Kurulu Başkanı Yasemin Öney Cankurtaran da katılımcılarla birlikte spor yaptı.
  CHP Doğu Marmara Bölge Toplantısı Yalova'da gerçekleştirildi. RDKM'deki toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Spor Kurulu Başkanı Yasemin Öney Cankurtaran, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve çok sayıda davetli, milli sporcu ve amatör sporcular da katıldı. CHP Spor Kurulu toplantısı Türkiye'de ilk kez kültür fizik hareketleri ile başladı. Bir spor eğitmeninin öncülüğünde yapılan spor hareketleri yaklaşık 10 dakika sürdü. Gösterilen hareketleri tekrarlayan CHP'liler bir hayli terlediler. Kültür fizik hareketlerinin sonrasında kürsüye gelen, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise Belediyespor ve belediye olarak spora sağladıkları katkılarla ilgili bilgiler aktardı. Salman, "Belediye olarak sporu ve sporun yaygın olarak yapılmasını çok önemsiyoruz. Bu kapsamda bünyemizde faaliyet gösteren Belediyespor 12 branşta sporcu yetiştiriyor ve spor müsabakalarına katılıyor. Şu anda 1. ligde mücadele eden bir basketbol takımımız var. Süper Ligde oynayan masa tenisi takımımız bulunuyor. Bünyemizde 22'si milli sporcu 400 sporcu barındırıyoruz. Taekwondo sporunda 2 sporcumuz Balkan 2.liği ve 3.lüğü elde etti. Bugüne kadar amatör spor kulüplerimize 2 milyon TL'den fazla destek verdik. Amatör Spor evini de en kısa süre içerisinde Yalova'ya kazandıracağız" diye konuştu.


Salman'ın ardından kürsüye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Spor Kurulu Başkanı Yasemin Öney Cankurtaran ise, "Bu sefer ilk kez spor kurulumuza bir spor aktivitesi ile başladık. Burada yaptığımız bu kısa antrenmanla tüm Türkiye'ye bir mesaj da verdik. Bizler masa başında oturan insanlar olarak spora yer ve zaman bulamamaktan şikayet ediyoruz. Demek ki spor istendiği takdirde her yerde yapılabiliyormuş. kendi imkanlarımızı kendimiz de oluşturarak spor yapabiliyormuşuz. Buradan tüm Türkiye'ye bir çağrımız olsun. Spor yapmak için ortam oluşturmak bizim elimizde. Spor ertelenemez, kesintiye uğratılamaz" dedi.
  Konuşmanın ardından CHP Spor Kurulu Doğu Marmara Bölge Toplantısını gerçekleştirdi.


 

YORUM EKLE

banner137

banner138