Çiftçiye müjdeli haber

Yalova Ziraat odası başkanı Şaban Beşli çiftçileri sevindirecek açıklamalarda bulundu. Odaya kayıtlı olup aidatlarını ödeyemeyen tüm üreticilerinin borçlarının faizlerini silen yönetim birde ana borcun yüzde’50’sini silerek katkıda bulundu.

 Çiftçiye müjdeli haber

 Bir çok defa yaralar alan çiftçilere ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ifade eden Beşli üreticinin son aylarda yaşanan 2 doğal afet ile de kötü etkilendiğini ve sıkıntılı günler geçirdiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti. “ Biz de Ziraat Odası yönetim kurulu ve meclisi olarak bunun için bir karar aldık. Daha önce odaya aidat borcu olan üyelerimizin borçların faizlerini tamamen sildik ve ana borcun yüzde 50’sini alma kararı aldık. Bu kararı da birlikle paylaştık ve onay aldık. Biz de bütün odaya üye olan çiftçileri köy köy dolaşarak bu durum hakkında bilgilendiriyoruz. Zor durumda olan çiftçileri aidat konusunda mağdur etmemek istedik” dedi.

 

Şu ana kadar hiçbir çiftçiye yasal işlem yapılmadığını, mağduriyet konularında oda olarak her zaman çiftçilerin yanında olduğunu bildiren Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli her zaman üretici ile omuz omuza olduklarını kaydetti. Beşli “Bugüne kadar zaten yasal bir işlem yapmadık. Fakat gelen müfettişler bu konuda bizi uyardı. Biz de bunu istişare ederek bu karar vardık.  Şu ana kadar gezdiğimiz köylerde memnuniyetle karşılaşıyor. Sugören, Safran, Hacımehmet, Kadıköy’e gittik. Tüm çiftçilerimizi bu imkândan yararlanmaya davet ediyoruz.

 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138