banner149

Çiftlikköy’lü ev kadınından Hakkari’ye kitap yardımı

Çiftlikköylü ev hanımı Hilal Örnek’in başlattığı kampanyayla okullardan ve vatandaşlardan toplanan kitaplar Hakkari’de bir okula gönderildi.

Çiftlikköy’lü ev kadınından Hakkari’ye kitap yardımı
Çiftlikköy’de yaşayan ev hanımı Hilal Örnek, soyadı gibi örnek bir kampanyaya imza attı. Kütüphaneler Haftası’nı fırsat bilen Örnek’e Çiftlikköy Belediyesi de destek sağladı. İlçede bulunan okullarla temasa geçen Hilal Örnek, kullanılmayan kitapları topladı. Vatandaşların kütüphanelerinde bulunan kitapları da alan Örnek, Çiftlikköy Belediyesi’nin katkılarıyla kitapları koliler Hakkari Şehit Yarbay Mesut Kuru İlkokulu’na gönderdi.

Yaklaşık 13 kolilik kitap yardımını belediye vasıtasıyla Hakkari’ye gönderen ev hanımı Hilal Örnek, “Tamamen kendi çabalarımızla ufak çapta bir kampanya yaptık. Oradaki çocukların bizim çocuklarımızdan daha fazla kitaba ve okumaya ihtiyacı var. Sağolsun okullarımız, vatandaşlarımız ve belediyemiz de kampanyamıza duyarsız kalmadı. Hakkari’deki bir okulun kütüphanesiyle temasa geçtik bu kitapları oraya gönderiyoruz. Kolilerde ansiklopedilerden romanlara kadar faydalı eserler var. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138