Çınarcık yaz sezonuna hazırlanıyor

Çınarcık Belediyesi içme suyu isale hattı yenileme işi son hızla devam ediyor. Çınarcık‘ta yaz aylarında artan nüfusa cevap veremeyen isale hattının yapılan çalışmalar neticesinde yeterli seviyeye ulaşarak ihtiyaca cevap verecek hale gelmesi hedefleniyor.

 Çınarcık yaz sezonuna hazırlanıyor
İlçede yapımı devam eden isale hattıyla ilgili bilgilendirmede bulunan Çınarcık Belediye Başkanı Murat Erdoğan, ’’Yaz aylarında nüfus artışı ile birlikte İlçemizde büyük su sıkıntıları yaşanmakta idi. Bu sıkıntıların giderilmesi ve mevcut boruların sağlığa zararlı olması sebebiyle isale hattının yenilenmesi gerekiyordu. Bu konudaki sıkıntılarımızı gidermek için çalışmalara başladık. Bu konu ile ilgili çalışmalarımız son hızla devam etmekte. Çınarcık halkı bu çalışmalardan dolayı oldukça sıkıntı çekmekte bunun farkındayız. Ancak çalışmalarımız son hızla devam etmekte ana boru çalışma işlemleri tamamlandıktan sonra Haziran ayı gibi asfaltlama çalışmalarımızı tamamlayacağız. Bu arada asfalt çalışması öncesi yol genişletme çalışmalarımız da yapılmaktadır’’ dedi.

Çınarcık’ta 70 kilometrelik ana hat ve 20 kilometrelik tali hatlar olmak kaydı ile toplam 90 kilometre isale hattı değiştirilecek. Proje 4 milyon 600 bin TL’ye mal olacak.

YORUM EKLE

banner137

banner138