Depremde Kaybettiklerimizi Andık

17 Ağustos 1999 depreminin 23'üncü yıl dönümü nedeniyle Yalova Belediyesi ile AFAD tarafından anma etkinlikleri düzenlendi.

Depremde Kaybettiklerimizi Andık

Programa; Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, MHP İl Başkanı Namık Öz, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Doğan Toncer, kurum müdürleri ile vatandaşlar katıldı. Düzenlenen program, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Deprem Anıtına kadar gerçekleştirilen 'sessiz yürüyüş' ile başladı. Depremde hayatını kaybedenlerin isimlerinin yazılı olduğu anıta gelen vatandaşlar, isimlerinin yazılı olduğu sütunlara karanfiller bıraktı. Ardından ise deprem günü çekilen ve ilk defa gün yüzüne çıkan fotoğraflar gezildi.

Deprem Günü Kaydedilen Görüntüler İzlendi

Yalova Belediyesi tarafından hazırlanan deprem günü kaydedilen kurtarma görüntülerini izleyen vatandaşlar, göz yaşlarını tutamadı. Ardından aynı alanda devam eden programı Kur'an-ı Kerim tilaveti ve okunan mevlid-i şerif takip etti. Depremin gerçekleştiği saat 03.02'yi gösterdiğinde ise yaşamlarını yitirenler için dualar okundu.

YORUM EKLE