Dev Projeye Onay Çıktı

Esenköy Belediyesi tarafından denizin doldurulması ile elde edilecek olan alanda sosyal tesisler inşa edilecek. Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel projenin izinlerinin alındığını ve bu sene içerisinde projenin startını vermeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Dev Projeye Onay Çıktı

Esenköy Belediyesi beldeye ciddi kazanımlar sağlayacak dev bir proje için çalışmalara başlamıştı. Bu projenin hayata geçirilmesi için Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yapılan uzun soluklu görüşmeler neticesinde sonuca varıldı. Müjdeyi ise Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel duyurdu. Temel, “Esenköy dolgu projesi bizim hayalimizdi. 2 yıldır bu projenin izinlerini almak adına uğraşıyorduk. İzinleri nihayet aldık. Projemizin sadece Esenköy’e değil Yalova’ya çok şey katacağını düşünüyorum. Elbette maddi açıdan da oldukça büyük bir proje. Bu projenin kaynağı hazır durumda. Kısa süre içerisinde ilk kazmayı vurup projeye başlayacağız” dedi.
“Esenköy’e değer katacak”
Dolgu ile 80 dönümlük bir arazi kazanacaklarını ifade eden Temel burada yer alacak sosyal tesislerin ise ilçe turizmine de çok olumlu yansımalarının olacağına vurgu yaptı. Alanda parklar, kafeler, spor alanları gibi bir çok sosyal tesisin yer alacağını dile getiren Temel, “1 kilometre uzunluğunda 80 metre genişliğinde bir alanda dolgu planlıyoruz. Bu sayede 80 dönümlük bir alan elde edilecek. Bunu yaparken de en kayalık noktaları tercih edeceğiz. Ardından doldurulan alanda sosyal tesisler yapacağız. Çok kapsamlı bir üst yapı düşünüyoruz. Parklar, spor alanları, kafeler, oturma alanları yer alacak. Bununla da kalmayacak ve bu alana beldemizin eksikliğini hissettiği bir tiyatro salonu, halı saha, basketbol sahası da inşa edeceğiz. Dolgu alanına Mavi-Yeşil Yolun bir bağlantısını yapacağız” dedi.

YORUM EKLE