Doğruyol, “Adalet Nöbeti” Ne Katıldı

Yalova Baro Başkanı Fedayi Doğruyol ve Yalova Barosu Avukatları Bursa Adliyesi önünde gerçekleştirilen Adalet Nöbeti’ne katıldılar.

Doğruyol, “Adalet Nöbeti” Ne Katıldı

Bursa Adalet Sarayı önünde tutulan nöbete, Ankara, Antalya, Aydın, İzmir, Kocaeli, Yalova baro başkanları ile Mersin, Diyarbakır, Van barolarının başkan vekilleri ve İstanbul Barosu'ndan da 30 avukat geldi. Nöbete, Yalova Baro Başkanı Fedayi Doğruyol, Yalova eski baro başkanlarından, Hakan Gergeroğlu, Cevdet Bekler ve Yalova Barosu avukatları da katıldı. Burada konuşan Bursa Barosu Başkanı av. Gürkan Altun, yaptığı konuşmada, “Maalesef ülkemiz gün geçtikçe, demokratik, laik, hukuk devleti yapısını yitirmektedir” dedi. Altun sözlerini şöyle sürdürdü; “Özellikle 15 Temmuz'daki darbe teşebbüsünün ardından, temel hak ve özgürlükler ile savunma mesleğinin icrası kısıtlanmış, OHAL kalkmasına rağmen, fiili uygulama ve düzenlemelerle adeta olağanlaşmış, anayasa uygulanamaz ve meclis çalışamaz hale getirilmiştir” dedi.
Altun Adalet Nöbeti’ne katılan il baro başkanlarına da söz verdi. Burada konuşan Yalova Baro Başkanı Fedayi Doğruyol ise, “Hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı, demokrasi, özgürlüklerde haritada yerlerini göstermekte zorlanacağımız bazı üçüncü dünya ülkelerinin gerisine düştük. Bugün yargıya duyulan güven tarihin en dip seviyesine düşmüştür. Bunun sorumlusu avukatlar değildir” dedi. 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138