Eğitim bahane, gezmek şahane

İl Genel Meclisi üyeleri, geçtiğimiz yıl kamuoyunda oluşan tepkiler nedeniyle son anda iptal edilen eğitim seminerine bu kez katılmaya kararlı.

Eğitim bahane, gezmek şahane
 Meclis’in Mayıs ayı birleşimlerinde ’19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’ ödeneği gündem maddesine ‘sıkıştırılan’ kurslara katılma faslına 20 bin lira ödenek aktarılması teklifinin nedeni belli oldu. Eğitim seminerlerinden birine katılmak isteyen İl Genel Meclisi üyeleri, bu ödenekle Antalya, Kıbrıs ya da Bodrum’da yapılacak olan eğitim seminerlerinden birisini tercih etti. Meclis üyelerinin Kıbrıs’taki seminere katılacağı öğrenildi. AKP’li üyelerin ağırlık olarak katılacağı ‘Eğitim Semineri’nin 24-27 Haziran tarihleri arasında Kıbrıs’a yapılacağı kaydediliyor. Eğitimlere Meclis Başkanı Ali Rıza Alkış, CHP’li Bahar Doğan ve Altuğ Doğan, MHP’li Atalay Beştaş, Tamer Ergün ve Mustafa Nurten’in katılmayacağı öğrenildi.

Doğan tepki göstermişti

CHP’li üye Bahar Doğan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklal savaşının başlangıcı kabul edilen 19 Mayıs tarihinin bayramı için kurslarla ilgili 20 bin TL’nin de buraya aktarılarak 35 bin TL ile layıkıyla bir kutlama yapılabilir” önerisi komisyon tarafından reddedilmişti. Kısıtlı bütçeye sahip İl Genel Meclisi’nin üyelerinin Kıbrıs seyahati gerçekleşirse yine çok konuşulacağa benziyor. 

YORUM EKLE

banner137

banner138