Eğitim-Sen, “4 Koldan Ankara”ya mitingine katılacak

Eğitim Sen Yalova Şubesi üyeleri, “4+4+4’e Karşı 4 Koldan Ankara’ya” mitingine katılacak. “Çocuklarımız Geleceğimizdir, Geleceğimize Sahip Çıkalım” sloganıyla yapılacak olan miting, 15 Eylül’de Ankara’ da gerçekleştirilecek.

Eğitim-Sen, “4 Koldan Ankara”ya mitingine katılacak
Mitingin yürüyüş kolu, yarın saat 14.00’te Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde basın açıklaması yapacak. Eğitim Sen Yalova Şubesi’nden yapılan açıklamada, “Geleceğine, çocuklarına, okullarına sahip çıkanlarla Türkiye’nin dört bir yanından başlattığımız yürüyüş kolundaki arkadaşlarımız 13 Eylül Perşembe günü saat 14:00’da Yalova’ da olacaklar. Bu arkadaşlarımızın karşılanması ve Uğur Mumcu Anıtında yapılacak basın açıklamasına tüm Yalova halkı davetlidir” denildi.

Açıklamada, “Biz Eğitim ve Bilim Emekçileri olarak, 5 yaşındaki çocuklarımızın zihinsel, fiziksel, sosyal ve psikolojik açıdan hazır olmadıkları   ilkokula zorla gönderilmesine, eğitimin her kademesinin paralı hale getirilmesine, okullarımızın dağıtılıp dönüştürülerek öğretmen ve öğrencilerimizin sürgün edilmesine, velilerimizin okul servislerine mahkum edilmesine, ırkçı, gerici, piyasacı eğitime, zorunlu seçmeli din dersleriyle eğitimin her kademesinin imam hatipleştirilmesine, örgün eğitim dışına ve mesleğe erken yönlendirme ile çocuk emeği sömürüsüne, örgün eğitim dışı eğitim uygulaması ile kız çocuklarının eve kapatılmasına, norm fazlalığına, özür grubu atamalarında yaşanan haksızlıklara, 4+4+4`ün yarattığı tüm sorunlara karşı sesimizi duyuracağız” denildi. 

YORUM EKLE

banner137

banner138