Eğitim Sen, “Erkek adalet değil gerçek adalet istiyoruz”

13 Şubat 2012’de tamamı kadınlardan oluşan KESK’e bağlı sendikalara üye 15 kişinin gözaltına alınmış, 9’u tutuklanmıştı. Bugün görülecek ilk duruşma öncesinde Eğitim Sen Yalova Şubesi Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, “KESK’li tutuklular özgür bırakılıncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz. Erkek adalet değil, gerçek adalet istiyoruz” denildi.

Eğitim Sen, “Erkek adalet değil gerçek adalet istiyoruz”
KESK Kadın Sekreteri Canan Çalağan, SES Merkez Kadın Sekreteri Bedriye Yorgun, Tüm Bel - Sen Merkez Kadın Sekreteri Güler Elveren, SES Ankara Şube Kadın Sekreteri Nurşat Yeşil, Eğitim Sen Ankara 2 No’lu Şube Kadın Sekreteri Güldane Erdoğan, Eğitim Sen 1 No’lu Şube üyeleri Hatice Beydilli ve Evrim Özdemir Oğraş ile SES Ankara Şube üyeleri Hülya Mendilligil ve Belkıs Yurtsever gözaltına alınıp tutuklanan isimler olmuştu.

Gözaltında sorulan sorular ve iddianamede dile getirilen tüm noktaların AKP’nin gerçek demokrasi anlayışının ne olduğunu açık bir şekilde gösterdiğini ifade eden Eğitim Sen’lilerin açıklamasında, KCK üyesi olmak ve propagandasını yapmakla itham edilen kadın tutuklular için öne sürülen kanıtların çelişkileri belirtilerek, “Tutuklanan arkadaşlarımızın yaptığı faaliyetler değil, sendikal haklar kapsamında yaptığımız faaliyetlerin sorgulanmasının asıl suç olduğu açıkça ortadadır. Utanç verici sorgulamalar, asılsız iddianameler ile arkadaşlarımızın özgürlüğünün elinden alınması asıl suçtur. Erkek adalet değil gerçek adalet sağlanıncaya kadar mücadelemize devam edeceğiz” denildi. 

YORUM EKLE

banner137

banner138