Elyaf mağdurlarına temlik uyarısı

Yalova Elyaf Mensupları Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Şaban Erol, Elyaf mağdurlarına Pensoy ailesinin Sarıyer’deki yalılarının satıldığını duyurarak, “İşçi adına buradan temlikle alınması gereken miktar 12 milyon 202 bin 809 TL’dir. Kesinlikle temlik rakamı olan bu miktardan hissenize tekabül eden kısmının dışında bir ödemeyi kabul etmeyiniz ve para aldığınıza ilişkin bir belge imzalamayınız. Böyle bir hata hak kaybına neden olabilir” uyarısında bulundu.

Elyaf mağdurlarına temlik uyarısı
 “İşçi adına alınması gereken meblağ 12.202.809 TL”

Erol, “Bilindiği üzere hak sahibi siz diğer işçilerin temsilcisi sıfatıyla Musa Çelik, Halim Aksoy, Cemil Özen, İsmet Genç, Sebahattin Kolayış ve Kemal Yurtsever’e temlik edilmiş olunan Sarıyer’deki müflislere ait yalıdaki hisseler satılmıştır. Hisselerin satıldığı İstanbul 10.İcra Müdürlüğü’nün 2012/765 E.sayılı dosyasının incelenmesi ile, bu 6 temsilci tarafından dosya alacağı yaklaşık 14 milyon TL’ye çıkmış olmasına rağmen, alacağın 12 milyon 202 bin 809 TL üzerinden Eray Kapıcıoğlu’na temlik edildiği öğrenilmiştir. Yapılan ihalede taşınmaz 8 milyon 100 bin TL’ye temlik alacaklısı Eray Kapıcıoğlu’na alacağa karşılık olarak ihale edilmiş, satılmıştır. Ancak şifahi olarak edindiğimiz duyumlara göre, Eray Kapıcıoğlu ile gerçekte 3 bin 600 TL üzerinden anlaşılmıştır. Oysa işçi adına alınması gereken meblağ 12.202.809 TL’dir. Bu duyumlar üzerine tarafımızca derhal harekete geçilerek Eray Kapıcıoğlu’na ve bu 6 temsilciye sorumluluklarını hatırlatmak amacıyla ihtarname çekilerek, temlik alınan 12.202.809 TL’nin İstanbul 10.İcra Müdürlüğü’nün 2012/765 E.sayılı dosyasına depo edilmesi istenmiş, hak kaybının önüne geçilmeye çalışılmıştır. Söz konusu meblağın profesyoneller tarafından vekilleriniz ve bilirkişi marifeti ile adil bir şekilde paylaştırılması gerekmektedir” dedi.

“Herhangi bir belge imzalamayın” uyarısı

Açıklamalar doğrultusunda, Elyaf mağdurlarının kesinlikle temlik rakamı olan 12.202.809 TL’nin hisselerine tekabül eden kısmının dışında hiçbir ödemeyi kabul etmemesi çağrısında bulunan Erol, “Para aldığınıza  ilişkin herhangi bir belge imzalamamanızı belirtiriz. Uyarılarımızın aksine ve bilgimiz dışında yapacağınız bu işlem, gerek sizi gerekse bizleri zor durumda bırakabilir ve hak kaybına neden olabilir. Bu konuya ilişkin bahsi geçen ihtarnamelerin örneklerini dernekte bulabilirsiniz” diye konuştu.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138