En gürültüsüz il Yalova

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yaptığı gürültü denetimlerinin sonuçları belli oldu. Yalova gürültünün en az olduğu il olarak belirlendi.

En gürültüsüz il Yalova
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yaptığı gürültü denetimlerinin sonuçları belli oldu. Denetimlerde toplam 863 bin 613 TL para cezası kesildi. Yapılan araştırmada ise Yalova halkını sevindirici haber geldi. Yalova gürültünün en az olduğu il olarak belirlendi. Türkiye genelinde gürültü denetimlerini sıklaştıran Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 81 ilde bin 409 denetim yaptı.Yapılan denetimler sonucunda İstanbul en gürültülü il oldu.

Türkiye genelinde gürültü denetimlerini sıklaştıran
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 81 ilde 1409 denetim yaptı. Yapılan denetimler sonucunda İstanbul’un en gürültülü il olduğu belirlendi.

İstanbul’da yapılan 191 denetim sonucunda 180 bin 921 TL para cezası verilirken, Türkiye genelindeki denetimlerde 863 bin 613 TL para cezası kesildi. İstanbul’u İzmir, Muğla, Antalya, Konya ve Çanakkale takip etti. Bursa, Aydın, Balıkesir, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Mersin, Osmaniye, Şanlıurfa, Trabzon ve Yalova denetimlerde en sessiz iller olarak dikkat çekti.

YORUM EKLE

banner137

banner138