Engelleri Kaldıran Ziyaret

Çeşitli etkinliklere katılmak üzere ilimize gelen Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Rıfat Emekçi ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal’a nezaket ziyaretinde bulundular.

Engelleri Kaldıran Ziyaret
Yalova’da bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Rıfat Emekçi yaptığı konuşmasında; “Spastik engellinin hayatını kolaylaştıracak ‘1 dakikada dünyamı değiştir’ kampanyasıyla ilgili açıklamamızı Yalova’da yapmak istedik. Konuyla ilgili basın toplantısının ardından engelliye her zaman destek olduğunuzdan dolayı size teşekkür etmeye geldik. Engellilerin hayatını kolaylaştırılacak fikirler web sitesinde toplanacak ve bazıları hayata geçecek. Yalova’dan sesimizi duyurmak istiyoruz. Kaldırım düzenlemeleri, engelli asansörleri ve kısa bir süre sonra çalışmaya başlayacağını öğrendiğimiz toplu taşımadaki dönüşüm için size teşekkür ederiz. Yalova’da kendimizi evimizde gibi hissediyoruz” dedi.

“ENGELLİ SORUNLARINI GÜNDEMDE TUTUP ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ”

Ziyaretten ötürü Spastik Engelliler Federasyonu yetkililerine teşekkür eden Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal ise konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Engellilerle ilgili konular ne kadar hatırlanır, gündemde kalırsa bizler için o kadar iyi oluyor. Konuyu gündemde tutarak çalışmaları hızlandırıyoruz. Engelli sorunlarıyla ilgili şu çalışmayı yaptık diyerek kenara çekilmek istemiyoruz. Kaldırım düzenlemeleri, engelli asansörleri, toplu taşımanın ardından devam edeceğimiz ‘NEFES’ projemiz var. Yasal süreç yeni tamamlandığından proje zaman kaybetti. Engelli aileleri artık nefes alacak”

Çalışmalarla ilgili yöneticilerle sohbet eden Başkan Koçal, 04 Eylül Dünya Spastikler Günü’nü de kutladı.

YORUM EKLE

banner137

banner138