Ergun Sineması da tarih oldu

Yalova’nın nostaljik binalarından birisi daha tarih oldu. Yalova’da 70’li yıllarda kapalı sinema olarak da hizmet veren ve birçok Yalovalı’nın en güzel anılarına tanıklık eden ve Ergun Sineması da olarak bilinen bina Kentsel Dönüşüm kapsamında yıkıldı.

Ergun Sineması da tarih oldu
Yalova merkezde riskli binalardan birisi olan Ergun Sineması ve daha sonra da Ergun Düğün Salonu olarak hizmet veren binanın yerine iş merkezi yapılacak.

Cumhuriyet Caddesi ile Çeşme Sokak’ın kesiştiği noktada yer alan binanın yıkımı sırasında trafik Cumhuriyet Caddesi’nde kontrollü olarak verildi.İki gün süren yıkım işlemlerinde belediye ekipleri de gerekli önlemleri alarak yıkımın güvenli bir biçimde gerçekleşmesi için çaba sarfetti.Yıkım işlemi sırasında toz kalkmasın diye belediye ekipleri tarafından sürekli su sıkılarak, toz kalkması önlenmiş oldu.

Yıkım çalışmalarını ilgiyle izleyen Yalovalılar, “Bir döneme tanıklık eden Yalova’nın simge binalarından Ergun Sineması binasıyla birlikte Yalova’da bir tarih daha yok oldu” diyerek binanın yıkılışını hüzünlü gözlerle izlediler.

YORUM EKLE

banner137

banner138