Erzurumlular derneğinden büyük iftar

Erzurumlular Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği geleneksel hale getirdiği iftar yemeği düzenledi. Düzenlenen iftara yemeğini katılım oldukça fazla idi.

Erzurumlular derneğinden büyük iftar

Gazipaşa Caddesi üzerindeki Orient Cafe’de düzenlenen iftar programı öncesi dernek Başkanı Turgut Köse, davetlileri kapıda karşıladı. İftar programına AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Başbakanlık Müşaviri Muharrem Çığlık, Altınova Kaymakamı Gürkan Polat, Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selim Akyıldız, Saadet Partisi MYK Üyesi Mustafa Balta, İl Genel Meclisi Üyesi İbrahim Akay, İşadamı Ali Demirhan ile çok sayıda davetli katıldı.

Okunan ezan ile birlikte Erzurumlular orucunu açtı. İftar yemeğinin ardından AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun bir konuşma gerçekleştirdi. Vekil Coşkun, “Ramazan ayında bir birimize olan bağlığımız ve sevgimiz daha da artıyor. Dünyada eziyet çeken, sofrasında çorba bulamayan kardeşlerimize de bu ayda dua edelim. Yalova, Türkiye’nin güzel kentlerinden birisi. Burası adeta bir çeşni. Erzurumluları seviyoruz. Geleneklerine bağlı, ülkeye katma değer kazandıran milli ve manevi değerlerini önemseyen, bu ülkeye hizmet aşkıyla dolu bir kenttir Erzurum. Şimdi bu şehir için varız. Bu şehre hizmet etme borcumuz var. Her zaman ve her yerde bana düşen sorumluluk olduğunda yanınızdayım” diye konuştu.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138