Eski Donanma arazisi sosyal tesis oluyor

Yalova Belediyesi’nin, daha önce birçok kez ihaleye çıktığı eski donanma tesislerinin bulunduğu alan, sosyal tesis yapılması amacıyla 7 yıllığına kiraya verildi.

Eski Donanma arazisi sosyal tesis oluyor
İhaleyi Endpoint’in işletmecisi aldı…

Yalova Belediyesi Encümen Salonu’nda yapılan ihaleye, iki ayrı teklif verildi. Binsa firması ve işletmeci Ömer Nergiz’in katıldığı ihale sonucunda 813 metrekarelik eski donanma arazisi, yıllık 124 bin Lira bedelle yedi yıllığına işletmeci Ömer Nergiz tarafından kiralandı. Yalova’nın popüler mekanlarından Endpoint’in yanı sıra Çiftlikköy’deki Aydınkent Sitesi Restoranı’nı da işleten işletmeci Ömer Nergiz, bir buçuk ay gibi kısa sürede tesisleri tamamlayarak yaz sezonuna yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Yap-işlet-devret modeliyle kiraya verilen eski donanma arazisinde, 160 metrekare kapalı alanda ahşap tek katlı sosyal amaçlı tesis yapılacak. Arazi üzerinde yapılacak sosyal tesislerin maliyeti ihale şartnamesine göre  650 bin Lirayı buluyor.

Satın alma şartnamesinde belirtildiği gibi ihalesi gerçekleştirilen 813 metrekarelik eski donanma arazisinde, kafeterya, çay bahçesi, nikah salonu gibi sosyal amaçlı tesis şeklinde değerlendirilecek.

YORUM EKLE

banner137

banner138