Esnaftan bir acayip uygulama

Yalova’daki bir çok esnaf, park sıkıntısının yaşandığı cadde ve sokaklardaki sıkışıklığa ortak oluyorlar. Dükkanlarının önünde bulunan yol kenarlarına sandalye, sepet, kasa koyarak kısıtlı olan park noktalarını azaltıyorlar.

Esnaftan bir acayip uygulama
Bu durum birçok araç sürücüsünün tepkisini çekmesine karşın Yalova’daki bir çok esnaf yaptıkları bu uygulamadan vazgeçmiyorlar. Merkezde bulunan birçok alana otopark yapım çalışmalarının devam ettiği şu günlerde birçok caddede uygulanan park yasakları araç sahiplerini içinden çıkılmaz bir duruma sürüklüyor. Ara sokaklarda da esnafların dükkanlarının önünde bulunan yollara da sandalye, sepet, kasa koyarak kısıtlı olan park alanlarını kapatıyorlar.

Bu tarz uygulamaların yapılmasından dolayı rahatsız olduklarını belirten araç sahipleri,” Yalova’da kısıtlı otopark sayısı var. Bunun yanı sıra birçok caddede park yasağı uygulanıyor. Bunlar yetmiyormuş gibi Yalova’daki bir çok esnaf, park sıkıntısını arttırıyor. İş yerlerinin önlerine koydukları sandalye, kasalarla park noktalarını kapatıyorlar. Buda bizler için park çilesi anlamına geliyor şeklinde konuştular.

YORUM EKLE

banner137

banner138