"Gençler uyuşturucuya karşı uyarıldı"

Çiftlikköy Ülkü Ocakları ilçedeki gençlerin uyuşturucu ve bağımlılığa karşı uyarmak için bir panel düzenledi. Seminer gençlerden de büyük ilgi gördü.

Çiftlikköy Ülkü Ocakları ilçedeki gençlerin uyuşturucu ve bağımlılığa karşı uyarmak için bir panel düzenledi. Seminer gençlerden de büyük ilgi gördü.


Çiftlikköy Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen, "Bağımlı olma özgür ol uyuşturucu bağımlığına hayır" konulu panel Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonun da gerçekleştirildi. Gençlerin uyuşturucu konusunda bilinçlenmesini hedefleyen panel oldukça ilgi gördü. Seminer öncesinde söz alan Çiftlikköy Ülkü Ocakları Başkanı Adem Güneri, " Günümüz insanı özellikle son yıllardaki bir takım içtimai ve kültürel değişimlerle birlikte birçok sosyal sorunla karşı karşıya kalmıştır. Ortaya çıkan sorunların boyutları her geçen gün büyümekte ve özellikle Milli Terbiyenin gölgesinde yetişmemiş birçoklarımız geçmiş ile günümüzün çatışmasında kaybolmaktadır. Kaybolan insan ise stresten kurtulmak, özgürlüğe erişmek, kendini ispatlamak ve saygın olmak adına zararlı alışkanlıklar edinmektedir. Bu tür zararlı alışkanlıkların en kötüsü de insanın fiziksel ve sosyal yaşamını esir alan uyuşturucu madde bağımlılığıdır. Özellikle son yıllarda medya, iletişim araçları ve ulaşım teknolojisinin gelişmesi ile uyuşturucu denilen illet tüm dünyaya yayılmış, tüm dünyanın ortak sorunu haline gelmiştir. Uyuşturucu bataklığında kaybolan hayatların da ne sayısı ne de hikâyesi bilinirken, yalnızca magazin haberlerinden zaman kaldığında televizyon ekranına yansıyan hikâyeler bile durumun vahametini gözler önüne sermektedir.Uyuşturucu kullanımı ülkemizde akıl almaz boyutlara ulaşmıştır. Duyulan vakalar ise bu dağını görünen kısmıdır. Görünmeyen kısmı ise hep ihmal edilmekte, sorumlular yalnızca basına yansıyan vakalar ile ilgilenip deyim yerinde ise tribünlere oynamaktadırlar. Uyuşturucu kullanımının 12 - 13 yaşlarına indiği göz önüne alındığında gençliğimizin karşı karşıya olduğu tehlikenin boyutları korkunç gözükmektedir.  Uyuşturucu kullanımının özellikle genç nüfusumuz arasında yayılması Avrupa’nın en genç nüfusa sahip ülkesi olan Türkiye’nin geleceğinin tehlike altına girmesi anlamına gelmektedir.Her gün onlarca insanın hayatını karartan uyuşturucu illetine karşı toplumumuz uyanık olmalı, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi bu bataklıktan korumaya özen göstermelidir" dedi.
Panele konuşmacı olarak katılan Tarık Arslan ise gençlere uyuşturucu, uyuşturucu bağımlılığı ve uyuşturucudan kurtulma yolları konularında gençlere bilgiler aktardı. Panel sonrasında konuşmacı Tarık Arslan'a Çiftlikköy Ülkü Ocakları Başkanı Adem Güneri tarafından çiçek sunuldu.

 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138