Güvenlik Toplantısı Termal’de Yapıldı

 Yalova İl Güvenlik Komisyonu Toplantısı Yalova Valisi Muammer Erol Başkanlığı’nda Termal’de bulunan Atatürk Köşkü’nde gerçekleştirildi.

Güvenlik Toplantısı Termal’de Yapıldı

Yalova Valisi Muammer Erol’un başkanlık ettiği Yalova İl Güvenlik Komisyonu Toplantısı, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, Yalova Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Yalova Jandarma Komutanı Jan. Alb. Mustafa Bakçepınar ve ilgili kurum müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantı bu sefer alışılmışın dışına çıkarak çok tarihi ve özel bir mekanda gerçekleştirildi. Atatürk’ün emri ile Termal ilçesinde 38 günde inşa edilen ahşap köşk bu toplantıya ev sahipliği yaptı. 1929 yılında yapılan ve kısa bir süre önce restorasyonu tamamlanarak yeniden ziyarete açılan Atatürk Köşkü’ndeki toplantıda ilde sürdürülen güvenlik çalışmaları, bundan sonra yapılacak olan çalışmalar, talep ve öneriler masaya yatırıldı. Vali Erol, Yalova’da toplumun güven içerisinde yaşamasının sağlanması adına çalışan kurumların yetkililerine de teşekkür etti.
Yalova İl Güvenlik Komisyonu Toplantısı’nın böylesi manevi ve tarihi atmosfere sahip bir yerde yapılmasının da ayrı bir haz verdiğini dile getiren Vali Erol, bundan sonra da bazı toplantıların burada yapılabileceği sinyalini verdi.
 

YORUM EKLE