Hayvanseverler Pazar günü protestoda

Dohayko Yalova il Temsilcisi F. Tuğba Er, 14 Nisan Pazar günü, Türkiye genelindeki hayvanseverlerle birlikte eş zamanlı olarak Yalova’da bir protesto eylemi gerçekleştireceklerini söyledi.

Hayvanseverler Pazar günü protestoda
Hayvanseverler, Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde Pazar günü saat 14.00’te başlayacakları eylemle, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununun bazı maddelerini değiştirmek ve eklemeler yapmak amacıyla hazırladığı Yasa Tasarısı’nı sahipsiz sokak hayvanları için ‘katliam ortamı’ hazırlamakta olduğu gerekçesiyle protesto edecek.

“Yalova patırtı çıkarıyor” etkinliği

Dohayko İl Temsilcisi F. Tuğba Er, “Bir süredir Sivil toplum kuruluşları  ve hayvan severler tarafından konuya olan tepkilerimizi dile getirmek amacıyla düzenlenen ve on binlerce kişinin katılımıyla yapılan basın açıklamaları, oturma eylemleri ve protestolar artık bir halk hareketine dönüşmüştür. Bu yasa tasarısının olduğu gibi kabulü halinde yüzyılın katliamı başlayacak ve bu katliam, tarihe bir insanlık suçu olarak geçecektir. Bu sebeple 14.04.2013 saat 14:00’te Uğur Mumcu Kültür merkezinin önünde Türkiye'de bir çok ilde eş zamanlı yapılacak olan Türkiye Patırtı Çıkartıyor adlı protestoya ‘Yalova Patırtı çıkartıyor’ adı altında balonların üzerine yetkililerin ve yardakçılarının yalanlarını, yani şişirip şişirip bize sundukları sözlerini yazacağız ve onların "balonlarını patlatacağız” diye konuştu.
YORUM EKLE

banner137

banner138