İlk pembe minibüs hazır

Yalova Toplu Ulaşım Sistemi YATUS dönüşümü kapsamında ilk pembe minibüs hazır hale getirildi. Dönüşüm kapsamında imzalanan protokolün maddeleri arasında minibüslerin pembeye boyanması bulunuyordu.

İlk pembe minibüs hazır
 Kirazlı Sanayi’sinde pembeye boyanan ilk minibüsü yerinde inceleyen Yalova Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Yılmaz, kademeli olarak tüm toplu taşıma araçlarının aynı renkte ve belirlenen şekilde hizmete gireceğini söyledi.

Yılmaz, “Yalova’daki minibüs renklerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin erguvan renkli otobüslerini örnek alarak belirledik. İlk minibüs boyandı, mavi renk artık geride kalacak. Karamürsel – Termal hattında taşımacılık yapan tüm araçlar üzerinde “Yalova” ve “Mutlu Yalova” yazan çıkartmalarla, Ekim ayına kadar boyanacak. Aşağı yukarı 40-50 araç, 4-5 Ekim tarihlerinde Yalova’da yapılacak Dünya Sağlıklı Kentler Birliği kongresine kadar hazır pembeye boyanmış ve hizmete girmiş olacak. Organik ulaşım projesi kapsamında akıllı bisikletler de hayata geçmiş olacak. Minibüslerde engelliler için rampalar da olacak, böylece engelli vatandaşlarımız toplu taşıma araçlarını güvenle kullanabilecek. Ana arterlerde 4 büyük otobüs, 2 küçük otobüs yani midibüs hizmet verecek. Diğerleri de zamanla dönüşüme katılmak durumunda. Kartlı sistem uygulanacak. Artık hükümet planlamalarında da kartlı sistem var” diye bilgi verdi.

İlk pembe minibüs, damalı çıkartmaları ve yazıları tamamlandıktan sonra Yalova – Termal hattında yolcu taşımaya başlayacak.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138