İşletmelere Yıllık İşletme Cetveli uyarısı

Yalova Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, kentte faaliyet gösteren sanayi işletmelerine yaptığı uyarıda, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5. maddesi uyarınca sanayi işletmelerinin her yıl sonundan itibaren 4 ay içinde bir önceki yılla ilgili faaliyetlerini içeren yıllık işletme cetvellerini Nisan ayı sonuna kadar İl Müdürlüğü’ne vermeleri gerektiğini bildirdi.

 İşletmelere Yıllık İşletme Cetveli uyarısı

Yalova Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, kentte faaliyet gösteren sanayi işletmelerine yaptığı uyarıda, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5. maddesi uyarınca sanayi işletmelerinin her yıl sonundan itibaren 4 ay içinde bir önceki yılla ilgili faaliyetlerini içeren yıllık işletme cetvellerini Nisan ayı sonuna kadar İl Müdürlüğü’ne vermeleri gerektiğini bildirdi.


Yalova Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmede, Yıllık İşletme Cetvelini zamanında İl Müdürlüklerine vermeyen işletmelere idari para cezası uygulanacağına dikkat çekilerek, “4854 Sayılı Kanunla değişik 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereğince Yıllık İşletme Cetvelini zamanında İl Müdürlüklerine vermeyenlere idari para cezası verilecektir. Sanayi işletmeleri Yıllık İşletme Cetvelindeki (San Sic B) bilgilerini, Kanunda belirtilen süre içinde Bakanlığımız web sayfasından www.sanayi.gov.tr  ‘E-Hizmetler’ menüsü altında ‘Sanayi Sicil Bilgi Sisteminden’ vermeleri gerekmektedir. Konu ile ilgili Müdürlüğümüzün Sanayi Sicil Biriminden yardım alınabilinir” açıklamasında bulunuldu.

YORUM EKLE