İtfaiyeden Önemli 112 Uyarısı

Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği, 112 Acil Çağrı Merkezini aramalarında dikkat edecek konular hakkında vatandaşları uyardı.

İtfaiyeden Önemli 112 Uyarısı

Altınova İtfaiye Amiri Süleyman Çavuşoğlu, vatandaşlar ihbar için 112 Acil Çağrı Merkezi aramalarından dikkat edilecek konular hakkında uyarılarda bulundu.

“AYRINTILI BİLGİ VERİLMELİ”

Altınova İtfaiye Amiri Süleyman Çavuşoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi: “112’yi aradığınızda karşınıza Yalova 112 Acil Çağrı Merkezi haberleşme personeli çıkacaktır.

Acil durum konusu hakkında vereceğiniz bilgiler;

1- Adınız-Soyadınız

2- Telefon numaranız

3- Olay yerinin açık adresi;

* İl, ilçe, semt, mahalle, cadde, sokak ve kapı numarası vb.

* Yardımcı adres; camii, market, akaryakıt istasyonu vb.)

4- Yangının çeşidi;

*Daire yangını, baca yangını, çatı yangını, araç yangını, ot, arazi, orman yangını vb.

*Yangın binada ise; binanın kaç katlı olduğu, mahsur kalan olup olmadığı vb.

5- Trafik kazası ise;

* Kazanın durumu, yaralı sayısı, kazanın net ve açık adresi vb. bilgileri sakin, açık ve anlaşılır bir şekilde aktarınız.

* Bu bilgiler itfaiye ile birlikte ihtiyaç duyulması halinde ilk yardım ekibinin ve yardımcı kuvvetlerin olay yerine sevk edilip edilmeyeceğinin kararına etki edecektir.

* Bazı sorular önemsiz gibi görünse de her soru müdahalenin başarısı için önem arz etmektedir.

“7/24 KESİNTİSİZ HİZMET”

Altınova İtfaiyesi olarak, Yalova 112 Acil Çağrı Merkezinden aldığımız adres ve iletişim bilgileri doğrultusunda 1 dakikadan daha az bir süre zarfında itfaiye merkezinden çıkış yapmaktayız.

Vatandaşlarımızı hatalı park yapmama, trafikte itfaiye ve acil durum araçlarına yol verme ve acil durum ihbarlarını açık, net ve anlaşılabilir şekilde vermesi konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz. İtfaiyemiz 7/24 kesintisiz hizmet vermektedir.”

YORUM EKLE