Kadın Meclisi mesaiye başladı

Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi 2012-2013 Dönem Çalışmalarına Başladı. Yaz tatili nedeniyle Çalışma Gurubu toplantılarına ara veren Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi ilk toplantısı yaptı.

Kadın Meclisi mesaiye başladı
Açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Nurten ANIL gurup çalışmalarına ara vermelerine rağmen yürütme kurulu olarak yaz döneminde de çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini, yönetim olarak yaz boyunca yaptıkları yeni dönem planlamalarında Türkiye’de ses getirecek projelerin planlandığını belirtti.

Yeni dönemde de her ay gündemle ilgili seminerler ve her hafta salı günleri yapılan “Kapasite Geliştirme Programları”nın 13:30’da Güzel Sanatlar Merkezinde devam edileceğini belirten Anıl, bu toplantılara tüm kadınların katılımda bulunmasını istediğini belirtti.

Yeni dönemde pek çok proje sırada

Yeni dönemde meclisin projelerine ilişkin bilgiler veren Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl, başlıca projeleri arasında,  Aile ve Politikalar Müdürlü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve Müftülük İş Birliği İle yürütülecek “Şiddetin önlenmesi” temalı projenin, Yeni Yaşam Engelliler Derneği İş Birliği ile yürütülecek “İki Beden Tek Yürek” adlı projenin, köylerdeki Kadınların sosyalleşmesi projesinin, 7 bölgenin kadın meclisi temsilcilerinin katılımıyla Marmara Bölgesi Çalıştayının,  kadının siyasette temsili ile ilgili sempozyumun ve her hafta Salı günü 13.30’da Güzel Sanatlar Merkezi Salonu’nda kapasite geliştirme programlarının sürdürüleceğini, bunun yanı sıra her ay paneller düzenleneceğini söyledi.
YORUM EKLE

banner137

banner138