Karanfil Evlerinden 10 bin 100 bayan faydalandı

Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hikmet Yavuz, basın toplantısı düzenledi. Karanfil Ev Koordinatörleri Arzu Mutlu ve Müge Göç ‘ün hazır bulunduğu basın toplantısında Karanfil Ev kurslarının çalışmalarından bahsedildi.

Karanfil Evlerinden 10 bin 100 bayan faydalandı
Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşlerden Sorumlu  Başkan Yardımcısı Hikmet Yavuz, Yalova’da 10 Karanfil Evi’nin bulunduğunu dile getirdi. Kursların 15 Ekim’de başlayacağını söyleyen Yavuz, “Yeni dönemde de kurslarımıza yoğun bir katılım bekliyoruz. 2012–2013 döneminde mimari tasarım, Rusça, kuaförlük, pastacılık, bilgisayar operatörlüğü, bilgisayar muhasebesi, İngilizce, diksiyon, okuma ve yazma, mefruşat, ahşap boyama, takı, ebru, seramik, çini, el nakışı, makine nakışı, hazır giyim, el sanatları, perspektif, iğne oyası, pastacılık, spor, dans ve ritim olmak üzere 25 çeşit kurs açılacak. Kurslarla mahallelerimizde evde hapsolmuş bayanlarımızın sosyalleşmesine katkıda bulunuyoruz” diye konuştu.

Kurs eğitmenlerinin Halk Eğitim Merkezi’nden temin edildiğini belirten Yavuz, “Karanfil Ev Projesi sayesinde mahalleli bayanların siyah ve gri arasına sıkışan hayatına başka renkler de katıyoruz. 2011-2012 döneminde 105 kurs açıldı. 10 bin 100 bayanımıza kurs verildi. Bayanlarımız hem beceri elde etti hem de aile bütçelerine katkıda bulundular” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138