Kent Müzesi’ne ilk gününde üç yüz ziyaretçi

15 Mayıs Çarşamba günü geniş katılımlı bir törenle hizmete sunulan Kent Müzesi’ni açılış gününde yaklaşık üç yüz kişinin ziyaret ettiği belirtildi.

Kent Müzesi’ne ilk gününde üç yüz ziyaretçi
Yalovalıların yoğun ilgisiyle karşılanan Kent Müzesi’ni gezen Yalovalılar, Yalova’nın tarih, kültür ve ekonomik varlıklarına görsel bir yolculuğa çıkarken hatıra fotoğrafı çektiren Yalovalılar da anılarına yeni bir kare eklemenin mutluluğunu yaşıyor.

Pazartesi haricinde haftanın her günü açık olan müze sabah saat 09.00’dan akşam saat 18.00’a kadar Yalovalılar tarafından ziyaret edilebilecek. Yalova’nın turizm potansiyeline de önemli katkı sağlaması  beklenen müzenin Yalovalıları bilgilendirmenin yanında görsel olarak da bir yolculuğa çıkardığını belirten Kent Müzesi sorumlusu Yavuz Yılmaz, “Yalova’nın ilk kent müzesi burası ve açıldığı günden beri büyük bir ilgiyle Yalovalılar ziyarete geliyorlar. Yalovalılar buraya geldiklerinde Yalova’nın simgesi olan her şeyi burada bulabiliyorlar. Yürüyen Köşk’ü, Termal Hamamı, Yalova’da meydana gelen doğal afetlerle ilgili bilgi panosu bulunuyor” diye konuştu. 

YORUM EKLE

banner137

banner138