“Kentsel dönüşümle vatandaşımız modern yaşam alanlarına kavuştu”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı ‘Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler’ Kurultayı İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kurultaya Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Dr.Osman Ulukaya da katıldı. Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı’nı değerlendiren İl Müdürü Dr.Ulukaya, “Kentsel dönüşümlerle Türkiye büyük bir değişim ve dönüşüm gerçekleştirirken, vatandaşlarımız da modern yaşam alanlarına kavuştu” dedi.

 “Kentsel dönüşümle vatandaşımız modern yaşam alanlarına kavuştu”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı  ‘Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler’ Kurultayı İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kurultaya  Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Dr.Osman Ulukaya da katıldı. Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı’nı değerlendiren İl Müdürü Dr.Ulukaya, “Kentsel dönüşümlerle  Türkiye büyük bir değişim ve dönüşüm gerçekleştirirken, vatandaşlarımız da modern yaşam alanlarına kavuştu” dedi.
Çarpık kentleşme, gürültü, çevre gibi kent yaşamını olumsuz olarak etkileyen faktörlerden kaçınmak için Akıllı Kentler ve Kentsel Dönüşümün  ele alındığı kurultayla ilgili değerlendirmede  bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Dr.Osman Ulukaya, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte ‘Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı’na katıldık. Artan nüfus ve hızlı göç alan kentlerde ortaya çıkan çarpık yapılaşma sağlıksız, güvensiz, afet risklerine açık şehirleri ortaya çıkarmıştır. Bu şehirleşme anlayışıyla toprakla bağımız koparılmış, çocuklarımızın oyun alanları yok edilmiştir.  Bu sorunların çözümü için en kapsamlı adımlar ancak AK Parti Hükümetleri döneminde atılmıştır.  Cumhurbaşkanımız  Sayın  Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlayan kentsel dönüşüm ile şehirlerimizin çehresi değişmiş planlı kentleşme ve konut seferberliği ile vatandaşlarımız kira öder gibi konut sahibi olmuştur.Kentsel dönüşüm ile Türkiye,büyük bir değişim ve dönüşüm geçirirken,vatandaşlarımız da modern yaşam alanlarına kavuştu” değerlendirmesinde bulundu.
YORUM EKLE

banner137

banner138