Koçal “Aldığımız ödüllerde hepinizin payı var”

Yalova Belediye Meclisi ekim ayı birinci olağan toplantısında konuşan Belediye Başkanı Yakup Koçal, geçtiğimiz hafta ‘Marmara Belediyeler Birliği Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışması’nda Zambak projesiyle aldıkları ödüle değindi.

Koçal “Aldığımız ödüllerde hepinizin payı var”
Yalova Belediye Meclisi ekim ayı birinci olağan toplantısında konuşan Belediye Başkanı Yakup Koçal, geçtiğimiz hafta ‘Marmara Belediyeler Birliği Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışması’nda Zambak projesiyle aldıkları ödüle değinerek, “Bu ödülle gerçekten onure olduk. Bu başarıda belediye personelimizin emeği büyük, onlara teşekkür etmiştim. Ancak gerçekleştirdiğimiz projede, Belediye Meclisi’nde alınan kararların da payı büyük. Siz Belediye Meclis üyelerimize de yaptığınız katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yalova Belediyesi ekim ayı meclis gündeminde, Merkez ilçe Safran Köyü ve Soğucak Köyü’ndeki spor tesis alanı olarak belirlenen arazilerin kamulaştırılmasından vazgeçilmesi konusu da gündeme geldi.Başkan Koçal, bu alanların kamulaştırılmasından vazgeçilme nedeni olarak, yakından yeni yapılacak planlamayla birlikte belediyeye ait bir alanın spor alanı olarak ayrılabileceğini, bu nedenle belediye bütçesinden kamulaştırma için bir bedel ayrılmasının uygun olmayacağını söyledi.Yapılan oylama sonucunda kamulaştırılmanın kaldırılmasına oybirliğiyle karar verildi.

Yalova Belediye Meclisi ekim ayı birinci oturumunda, ayrıca çeşitli komisyonlara havale edilecek dilekçeler okunarak, oy birliğiyle ilgili komisyonlara sevk edildi.

Yalova Belediye Meclisi ekim ayı oturumları gündem maddeleri  bugün 15’te yapılacak ikinci oturumla görüşülmeye devam edecek.

YORUM EKLE

banner137

banner138