Köylerde Karla Mücadele Devam Ediyor

İlimiz köylerinde kar yağışı nedeniyle, köy yollarının yaşamı olumsuz yönde etkilememesi için İl Özel İdaresi Karla Mücadele ekipleri yol kapanmalarının önüne geçiyor.

Köylerde Karla Mücadele Devam Ediyor

16 ve 17 Ocak’ta merkez kesimlerde yağışla başlayan ve 0 rakım ile 900 rakım arası değişen topografyanın İl Özel İdaresinin sorumluluk alanında bulunan kırsal kesimlerinde kar yağışıyla sonuçlanan İl Özel İdaresi tarafından önceden planlanmak suretiyle hazır olan İl Özel İdaresi ekiplerinden 3 adet greyder, 4 adet kepçe, 1 adet kar küreme+tuzlama aracı, 2 adet tuzlama kamyonu ve 4 adet arazili pikap olmak üzere toplam 14 araç ve 25 personel ile 16-17 ve 18.01.2021 tarihlerinde 1. ekip Altınova ve Çiftlikköy İlçelerine bağlı köylere; 2. Ekip Merkez köylere 3.Ekip Armutlu köylerine olmak üzere toplam 3 ekip kar mücadelesi çalışmaları gerçekleşmiştir.

İlimizin kar yağışının yoğun olarak yaşandığı bu bölgelerde yapılan İl Özel İdaresinin çalışmaları sayesinde köy yolarının ulaşıma açık tutulması sağlanmıştır. Hali hazırda kar yağışı nedeniyle kapalı köy yolumuz bulunmayıp, İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri mevcut makine parkıyla 24 saat esaslı olarak hazır bulunmaktadır.

YORUM EKLE