Mecliste encümen ve komisyon seçimleri yapıldı

İl Genel Meclisi’nde 1 yıl süreyle görev yapacak İl Encümeni ve İhtisas komisyonları seçimleri, gizli oylamayla yapıldı. İl Encümeni’ne aday gösterilen AKP’li 5 üye Ali Rıza Alkış, Murat Kaya, Alaattin Altuntaş, Mehmet Gökmenoğlu ve Hasan Nergiz seçildi. Encümen seçiminde CHP’li Altuğ Doğan, “Nasıl olsa sonuç belli” diyerek oy kullanmadı.

Mecliste encümen ve komisyon seçimleri yapıldı
5 komisyona toplam 25 üye seçildi

İhtisas Komisyonlarına üye seçimi ise açık oylamayla yapıldı. Mecliste bu dönem görev yapacak olan 5 komisyona toplam 5’er üyeden toplam 25 üye seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu, Murat Kaya, Güven Yılmaz, Mehmet Gökmenoğlu, Hasan Nergiz ve Atalay Beştaş’tan oluştu. İmar ve Bayındırlık Komisyonu ise İbrahim Akay, A.R.Alkış, Mehmet Erdem, Hasan Günay ve Hasan Çetinkaya’dan meydana geldi. Eğitim Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu’na Hasan Günay, Alaattin Altuntaş, Mehmet Erdem, Murat Kaya ve Mustafa Nurten seçildi.

Çevre ve Sağlık Komisyonu Mehmet Gökmenoğlu, Murat Kaya, Güven Yılmaz, Mehmet Erdem ve Altuğ Doğan’dan oluştu. Tarımsal Hizmetler Komisyonu’na ise A.R.Alkış, Hasan Günay, Mehmet Erdem, Alaattin Altuntaş ve Bahar Doğan seçildi. MHP Grubu’nun, Çevre Komisyonu ile Tarım Komisyonu’na CHP’li 2 üyeyi aday göstermesi ise dikkat çekti. Böylece tüm meclis üyeleri, en az bir komisyonda görev almış oldu.

YORUM EKLE

banner137

banner138