Müdür Ulukaya Tekirdağ’da incelemelerde bulundu

Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Dr.Osman Ulukaya, Tekirdağ’da bir dizi incelemelerde bulundu. YASKİ Müdürü Ümit Yılmaz ve Hasan Sev‘in de hazır bulunduğu ziyarette Ergene Havzası kurtarma eylem planı çerçevesinde yapılan deniz deşarjı, kara boru hattı ve tünel inşaatı yatırımları hakkında Genel Müdür Mehmet Ceyhan, Genel Müdür Yardımcısı Ergün Pekdüzgün ve Bölge Müdürü İbrahim Yılmaz bilgi verdiler.

  Müdür Ulukaya Tekirdağ’da incelemelerde bulundu

Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Dr.Osman Ulukaya, Tekirdağ’da bir dizi incelemelerde bulundu. YASKİ Müdürü Ümit Yılmaz  ve Hasan Sev‘in de hazır bulunduğu ziyarette Ergene Havzası kurtarma eylem planı çerçevesinde yapılan deniz deşarjı, kara boru hattı ve tünel inşaatı yatırımları hakkında Genel Müdür Mehmet Ceyhan, Genel Müdür Yardımcısı Ergün Pekdüzgün ve Bölge Müdürü İbrahim Yılmaz bilgi verdiler.


Heyet daha sonra Namık Kemal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer’i ziyaret ederek başta Yalova’nın trafik kaynaklı hava kirliliği önleme projesi olmak üzere, atık su arıtma tesisinde güneş enerjisi elde edilmesi ve arıtma çıkış suyunun tarımsal sulamada kullanılması projeleri hakkında görüş alış verişinde bulundu. Ayrıca önümüzdeki dönemde Yalova’da uygulanması planlanan çamur yakma tesisi, UV ile atık su arıtımında yeni teknolojiler de etraflıca incelendi.

YORUM EKLE