Narko Timler Uyuşturucuya Geçit Vermiyor

Yalova Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları operasyonel faaliyetlerle ilimize yüklü miktarda uyuşturucu nakli yapan şahısları yakaladı.

Narko Timler Uyuşturucuya Geçit Vermiyor

Yüklü miktarda uyuşturucuyu şehre sokmak isteyen şahıslara emniyetten şok operasyon. Yalova Emniyeti gerçekleştirdiği operasyonlarla çok sayıda uyuşturucu maddeyi ele geçirdi ve satışını yapan şahısları yakaladı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak Uyuşturucuyla Mücadele Güvenlik Tedbirleri kapsamında yürütülen operasyonel çalışmalarda Çevre İllerden İlimize yüklü miktarlarda Uyuşturucu Madde Nakli ile Uyuşturucu Madde Ticareti Yapabileceği değerlendirilen şahısların tespiti ile yakalanmasına yönelik Birçok Planlı Operasyon ve Şok Baskınlar düzenlenmiştir. İlimiz Geçiş Güzergâhı Uygulama Noktaları ile Dar Bölge Şok Baskın şeklinde yapılan çalışmalarda; Uyuşturucu Madde Ticareti şüphelisi oldukları tespit edilen Z.G., O.B., O.Ş., D.Ş., M.K.A., Ş.Ç.D., M.M. olmak üzere 7 şüpheli şahıs ekiplerimizce yakalanarak gözaltına alınmıştır. Narkotik Dedektör Köpeklerinin de katılımları ile şüphelilerin ikametgâh ve araçlarında yapılan aramalarda;

9936 Adet Ecstasy Sentetik Hap

74 Fişek satışa hazır 710 Gram Esrar Maddesi,

406 Gram Metamfetamin Maddesi

15 Fişek satışa hazır 16 Gram Sentetik Kannabinoid Bonzai Maddesi

1,22 Gram Plaka Esrar Maddesi,

5 Adet Sentetik Ecza Grubu Hap,

1 Gram Toz Esrar Maddesi

Uyuşturucu Madde Öğütücüsü,

2 Adet Hassas Terazi,

2 Adet Kama,

1 Adet Kurusıkı Tabanca ile 60 Adet Fişek,

1 Adet Ruhsatsız Av Tüfeği,

12 Kök Hint Keneviri Bitkisi ile uyuşturucu madde üretim, çoğaltımına yönelik kimyasal maddeler ile çeşitli ambalaj ve paketleme araç gereçleri ele geçirilmiştir. Uyuşturucu Madde Ticareti Suçundan yakalanarak gözaltına alınan şüphelilerden O.B, O.Ş, M.K.A, Ş.Ç.D., M.M çıkarıldıkları adli makamlarca Tutuklanarak Cezaevine gönderilmiştir. Ayrıca çeşitli Uyuşturucu Madde Suçlarından haklarında Adli Makamlarca Aranması bulunan ve Kesinleşmiş Hapis Cezası bulunan 5 kişi Yakalanarak Cezaevine teslim edilmiştir. Huzur ve güvenli yarınlar için çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir.”

YORUM EKLE