Okullarda Hayvan Hakları eğitimi verilecek

Her yıl 4 Ekim’de kutlanan Dünya Hayvan Hakları Koruma Günü’nün asıl amacının insanlarda hayvan sevgisi geliştirmek ve devamlılığını sağlamak olduğunu belirten Orman ve Su İşleri Yalova Şube Müdürü Nevzat Alğan, “Başta okullar olmak üzere toplumun her kesiminde hayvanlarla ilgili farkındalık yaratacak eğitimler ve tanıtımlar bu alandaki öncellikli görevlerimiz arasında yer almaktadır. Bu amaçla okullarda eğitimlerimiz sürecektir” dedi.

 Okullarda Hayvan Hakları eğitimi verilecek

Her  yıl  4 Ekim’de kutlanan Dünya Hayvan Hakları Koruma Günü’nün asıl amacının insanlarda hayvan sevgisi geliştirmek ve devamlılığını sağlamak olduğunu belirten Orman ve Su İşleri Yalova Şube Müdürü Nevzat Alğan, “Başta okullar olmak üzere toplumun her kesiminde hayvanlarla ilgili farkındalık yaratacak eğitimler ve tanıtımlar bu alandaki öncellikli görevlerimiz arasında yer almaktadır. Bu amaçla okullarda eğitimlerimiz sürecektir” dedi.


Ülkemizde hayvan hakları her ne kadar yasa ile güvence altına alınsa da hayvanlarla beraber yaşama bilincinin geliştirilmesinin önem taşıdığını belirten Müdür Alğan, “Her yıl 4 Ekim, Dünya Hayvanları Koruma Günü olarak dünyanın bütün ülkelerinde kutlanmaktadır. Hayvanları Koruma Günü’nün asıl amacı, insanlarda hayvan sevgisini geliştirmek ve bu sevginin devamlılığını sağlamaktır.Ülkemizde hayvan hakları her ne kadar yasa ile güvence altına alınmış olsa da toplumun hayvanlara beraber yaşama konusundaki bilincinin geliştirilmesi çok önem arz etmektedir. Toplumun bilgilendirilmesi ve hayvanların yaşam hakkı olduğunun farkındalığına vararak yaşam alanlarına sahip çıkmasıyla birlikte Hayvanlar Koruma Gününün anlamlı olacağını bilmekteyiz. Şube Müdürlüğü olarak sadece denetim yaparak değil,başta okullar olmak üzere toplumun her kesiminde hayvanlarla ilgili farkındalık yaratacak eğitimler ve tanıtımlar bu alandaki öncellikli görevlerimiz arasında yer almaktadır” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138