“Ölümüyle bozkırın sesi kısıldı”

Türkiye, bir değerini daha kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Türkü ve bozlaklarıyla gönüllerde taht kuran ünlü halk ozanı Neşet Ertaş'ın vefatı, tüm sevenlerini yasa boğdu.

“Ölümüyle bozkırın sesi kısıldı”
Cem Vakfı Yalova Şubesi Başkanı Sinan giray  yayınladığı mesajı ile Ertaş'ı yitirmenin hüznünü dile getirdi. Giray, mesajında, “Neşet Ertaş, çok değerli bir halk ozanı olmasının yanı sıra ülkemizin kültür elçisiydi. UNESCO tarafından 'yaşayan insan hazinesi' olarak da kabul edilen Ertaş, yüreğindeki duygu zenginliğini tüm milletimize armağan etmişti.

Neşet Ertaş, bir gönül eri hatta bir gönül dağı olmayı başarmış bir sanatçımızdır” dedi.  Ölümüyle bozkırın sesinin kısıldığını fakat Bozkırın Tezenesinin Türk kültürüne verdiği hizmetin hiçbir zaman unutulmayacağını belirten GİRAY; "büyük usta'' dediği Ertaş'ın türküleriyle anılacağını ifade ederek, ''Halk müziğinin bu usta sesini yıllar yılı söylenecek türküleriyle hem yanımızda hissedecek, hem de yokluğunu duyacağız. Adının milyonlarca seveni tarafından yaşatılacağına inanıyorum... Ailesine,  yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138