ÖNDER ADAY OLMAYACAK

Yalova Kent Konseyi olağan kongresinin 26 Ekim 2016 Çarşamba günü Yalova Belediyesi Meclis Salonunda yapılmasına karar verildi. Kent Konseyi Başkanı Şükrü Önder ise yeni dönemde başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

ÖNDER ADAY OLMAYACAK

Yalova Kent Konseyi olağan kongresinin 26 Ekim 2016 Çarşamba günü Yalova Belediyesi Meclis Salonunda yapılmasına karar verildi. Kent Konseyi Başkanı Şükrü Önder ise yeni dönemde başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.
Yalova Kent Konseyi kongre öncesinde Divan Restoran da gerçekleştirilen istişare toplantısında bir araya geldi. Konsey yönetim kurulu üyeleri Yalova Kent Konseyi'nin çalışmalarını masaya yatırdılar. Konsey üyeleri Kent Konseyi Olağan Kongresinin ise 26 Ekim 2016 Çarşamba günü Yalova Belediye Meclisi Salonunda yapılmasına karar verdiler. Toplantıda söz alarak yeni dönemde başkanlığa aday olmayacağını açıklayan Yalova Kent Konseyi Başkanı Şükrü Önder ise, "Kent Konseyimizin 2 yıllık çalışma süresi tamamlanıyor. 26 Ekim 2016 tarihinde Kent Konseyimizin Olağan Kongresini hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bu 2 yıllık süre içerisinde gerek yürütme kurulu üyelerimizden ve vatandaşlarımızdan çok ilgi ve teveccüh gördüm. Ben öncelikle yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu 2 yıllık çalışma süresinde Yalova ile ilgili çok ciddi ve güzel projeler yaptık. Özellikle Prof. Dr. Recep Hayri Eren hocamızın başkanlığında kurulan komisyonumuz Yalova'da ki depremsellik durumu ve Yalova'nın imarı ile ilgili önemli çalışmalar, tespitler ve öneriler gerçekleştirdiler. Onlara da çalışmalarından ötürü çok teşekkür ediyorum. Şu ana kadar yaptığımız çalışmalar Yalova'nın son derece yararlandığı çalışmalar oldu. Kent Konseyi olarak her hangi bir hükmü şahsiyetimiz yok, bir yasal zemine oturmuş değiliz ama yapılan çalışmaların Yalova kamuoyunda ses getirdiğini, hatta çevre illerde bile konuşulduğunu gördük. Bunda bütün üyelerimizin büyük emeği var. Bundan sonra yeni yönetim belirlenecek. Ben başkanlığa yeni dönemde aday olmayacağım. Aday olacak  arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Eğer bizimde bilgimize ihtiyaç duyulursa her zaman Kent Konseyi çalışmalarına haricen destek veririz. Benim için zevkli ve güzel bir çalışmaydı. Yalova'ya hizmet ettiğimizi düşünüyorum. Yalova kamuoyunun da çalışmalarımızı dikkate almış olmasından büyük mutluluk duydum" dedi. 

YORUM EKLE

banner137

banner138