Öztürk Gitti, Sayın Geldi

İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Ergani Kaymakamlığı görevine atanan Armutlu Kaymakamı Abdülselam Öztürk’ün yerine Ergani Kaymakamı Hüseyin Sayın bu göreve getirildi.

Öztürk Gitti, Sayın Geldi

Armutlu İlçe Kaymakamı Abdülselam Öztürk, İçişleri Bakanlığı kararı ile önce Ergani Kaymakamlığına ardından da kayyum olarak Ergani Belediye Başkan Vekilliğine atandı. Yapılan açıklamada, "Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının 2019/18355 sayılı dosyası kapsamında ‘Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak, Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etmek' suçlarından soruşturma yürütülen ve bu kapsamda gözaltına alınan Diyarbakır ili Ergani Belediye Başkanı Ahmet Kaya'nın yerine Ergani Belediye Başkan Vekili olarak Ergani Kaymakam Vekili Abdulselam Öztürk getirilmiştir” dendi. Armutlu Kaymakamı Abdülselam Öztürk’ün yerine ise Ergani ilçe kaymakamı Hüseyin Sayın atandı. Sayın, Ergani de düzenlenen veda töreninin ardından ilçeden ayrılarak Armutlu ilçesine geldi. Sayın'ın önümüzdeki günlerde göreve başlayacağı belirtildi.

HÜSEYİN SAYIN KİMDİR?

23 Temmuz 1978 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu. 2003 yılında içişleri Bakanlığı’nda Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Kastamonu Küre ve Kastamonu Pınarbaşı Kaymakam vekilliklerinin ardından 1 yıl süre ile dil eğitimi için İngiltere’nin Leicester şehrine gönderildi. Sırasıyla Kırklareli Kofcaz, Malatya Kuluncak, Kırıkkale Delice ve Karaman Ermenek ilçelerinde Kaymakamlık, Hakkari ve Sinop illerinde Vali Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

YORUM EKLE