PAB Grubu Çiftlikköy turunu yaptı

30 şehirde her Perşembe akşamı yollara koyulan Perşembe Akşamı Bisikletçileri’nin Yalova Grubu, turlarını giderek daha da kalabalık hale gelen bisiklet tutkunlarıyla sürdürüyor.

PAB Grubu Çiftlikköy turunu yaptı

Perşembe akşamı yağmur sonrası Kent Meydanı’nda bir araya gelen bisikletçiler, rotayı Çiftlikköy’e çevirdi.

 

Yeni üyelere yağmurluk, forma ve anahtarlıklar dağıtıldı

 

Tur öncesinde yeni üyelere PAB Grubu’nun kırmızı yağmurlukları ve beyaz formaları ise grup kurucularından Özlem Akyüz Bayrı tarafından dağıtıldı. Organik Ulaşım Projesi kapsamında yaptırılan tanıtım ürünleri olan bisiklet logolu anahtarlıkların da bisikletçilere dağıtılmasının ardından başlayan tura, genç bisikletçi Muhammed Deniz Oksal kaptanlık yaptı. Doğu Sahil Bandı’ndan Çiftlikköy’e varan PAB Grubu, buradan Saklıbahçe Çay Bahçesi’ne pedallayarak çay molası verdi.

 

Yaşanan kaza üzdü

 

Turda yaşanan üzücü kazada ise Çiftlikköy Belediyesi çalışanlarından Filiz Takat Bakay bisikletinden düşmesi sonrasında, bisiklet grubunda yer alan Dr. Muazzez Özçelik ve bir grup PAB üyesi eşliğinde Yalova Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Bakay’ın omzunda kırık çıkması bisiklet grubu üyelerini üzdü. Turlarının süreceğini belirten PAB Koordinatörlerinden Özlem Akyüz Bayrı, Bakay’a grup adına geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini belirterek, “Sürüş güvenliğine her turda azami dikkat gösteriyoruz. Buna rağmen yaşanan bu olay bizleri üzdü. PAB Grubu gönüllü üyelerden oluşmakta, ancak her turda belirttiğimiz gibi imkan dahilinde kask, yelek, ışıklandırma ve bisiklet kiti bulundurmak ve sürüş güvenliğine dikkat etmek son derece önemli” diye konuştu.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138