“Partimizden kimse YTSO seçimlerinde başkan adayı olmayacak”

YTSO Meclis Başkanı Muğlim Bağatar, 22 Ekim’de yapılacak olan Yalova Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

“Partimizden kimse YTSO seçimlerinde başkan adayı olmayacak”

Bağatar, “Ak Parti grubu olarak da bizim arkadaşlarımızdan da hiç kimsenin başkan adaylığı gibi, meclis başkanlığı adaylığı gibi böyle bir düşüncesi yoktur” dedi. Bağatar açıklamasında, “Ekim ayının 22’sinde YTSO seçimleri var ve seçimlere katılan bütün arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz. Bu 4 yıllık süre içerisinde de beraber görev yaptığımız yönetim kurulundaki meclisteki arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. YTSO bu dönem içerisinde yeni hizmet binasına taşındı. Önümüzdeki dönemde Yalova’mız büyüyor gelişiyor hep birlikte çok güzel yeni hizmetlere faydalı hizmetlere imza atmalarını temenni ediyorum. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum, görev yaptığımız arkadaşlarımızdan bazıları bu göreve devam edecektir, bazıları başka görevler alacaktır. Seçimlerde kazananlar ve kaybedenler olacaktır hepsinin şimdiden başarılı olmasını temenni ediyorum. Ben önümüzdeki dönemle ilgili olarak malum siyaseten de bir vazifemiz var. Ticaret Odasında herhangi bir meslek komite üyeliğine, meclis üyeliğine herhangi bir adaylığımız söz konusu değildir. Ak Parti grubu olarak da bizim arkadaşlarımızdan da hiç kimsenin başkan adaylığı gibi, meclis başkan adaylığı gibi böyle bir düşüncesi de yoktur. Şunu belirtmek istiyorum aşağı yukarı 36 meclis üyesinden YTSO. Bu 36 sayısında her gruptan 2’şer aday çıktığını düşünürsek aşağı yukarı 75 ile 100 kişi arasında meclis üyeliği için bir yarış başlayacak. Bu 75 kişilik ekibin içerisinde de bizim arkadaşlarımızdan da 5-6 kişinin olması son derece normal diye düşünüyorum. Ama bunu böyle bir siyasi polemik haline getirmek veyahut o partinin adayları bu partinin adayları gibi burası ticaret odası tamamen siyasetten bağımsız olması gerektiğini düşünüyoruz. Tabi ki destek verdiğimiz içeride olmasını ve faydalı olacağına inandığımız arkadaşlarımıza desteğimiz tamdır bunu da belirtmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

‘Görevini layıkıyla yapan herkese destek verilir’

YTSO Başkanı Tahsin Becan’ın oda seçimlerine siyaset karıştırılıyor söylemine ilişkin de açıklama yapan YTSO Meclis Başkanı Muğlim Bağatar, “Burası ufak bir yer tabi ki sevdiğimiz, beraber çalıştığımız arkadaşlarımız ve gerçekten bu görevi layıkıyla yapacak arkadaşlarımıza tüm siyasiler destek veriyordur. Ben şahsım adına çok açık bir şekilde söylüyorum burada olmasını gerek gördüğüm ticaret odasına yakışır, sektöründe başarılı, kariyerinde başarılı dediğimiz arkadaşların hangi partiden olursa olsun destek veriyoruz. Kesinlikle şu partiden bu partiden değil. Örnek vereyim Rahmi Üstel benim il yönetim kurulu üyem Ak Partilidir genç bir arkadaşımız, sigortacılar grubundan girdi. Ama baktığımızda 2 kişilik grupta yanında kim var Memleket Partisi Milletvekili Özcan Özel ağabeyimizin oğlu var, e hani siyaset şimdi. Özcan Özel beyin oğlu seçime giriyor oğlum ben hiç kimseyi aramam sana destek vermem diyecek hali yok. Ufak bir yer olduğu için herkes birbirini destekler. Ama bence bunu söyleyenlere de sormak lazım. Geçen dönem başkan olurken kimler siyasileri araya sokmuş, kimler genel merkezi aramış, yeminler havada uçuşmuş. Bunu söyleyenlerin durup bunu düşünmesi lazım. Geçen dönem kim kimi aradı, yalvardı, bunları iyi hesap etmek lazım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2022, 13:38
YORUM EKLE