Paşakent’te fidan dikimi şenliği

Bursa Öncü Kalpten Görenler Derneği üyeleri Yalova Paşakent Mahallesi’nde ağaç diktiler. Dernek üyeleri, Yalova Belediyesi çalışanları ve mahalle sakinlerinin katıldığı törende ağaç dikme çalışmaları başladı. Kampanyanın sonunda toplam 500 ağaç dikilmiş olacak.

Paşakent’te fidan dikimi şenliği
Yalova Belediyesi, ağaçların dikimini ve sulamasını üstlendiği projeye 30 ağaç da katkıda bulundu. Törene katılan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bozacı, Bursa Öncü Kalpten Görenler Derneği Başkanı Ali Zurna, Paşakent Mahallesi Muhtarı Emel Esenkale, Mahalle Afet Gönüllüleri Başkanı Sabri Karaçam projenin ilk ağacını beraber diktiler.

Törende Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın adına plaket takdim alan Başkan Yardımcısı Murat Bozacı, Öncü Kalpten Görenler Derneği’ne teşekkür etti. Bozacı, “Paşakent Mahallesi örnek bir mahalle olmaya devam ediyor. Ağaçlandırma çalışmalarıyla da daha da yeşillenen mahallemize olumlu ve yardımsever tutumlarından dolayı Bursa Öncü Kalpten Görenler Derneği’ne teşekkür ediyorum. Göremedikleri hatta yaşamadıkları bir yer için çaba gösteriyorlar, yürekten kutluyorum.” dedi ve Yalova’nın ilk engelsiz parkının da siparişini verdiklerini müjdeledi.

Öncü Kalpten Görenler Derneği Başkanı Ali Zurna da, “Bazı yönetici arkadaşlarımız Paşakent Mahallesi’nin taş ocakları sorununu gazetelerden öğrendiklerinde burayı ziyaret ettiler. Bu güzel mahallemiz için ne yapabiliriz diye konuşulurken ağaç dikimi gündeme gelmiş. Biz de dernek olarak hemen bir organizasyon yaptık. Bursa’daki bazı belediyelerimiz ve bazı yardımsever firmalarımız bu çağrımızı yanıtsız bırakmadılar ve bize ihtiyaç duyduğumuz fidanları sağladılar. Bu bizim ilk ağaç dikme organizasyonumuz. Bunu da Paşakent Mahallesi’nde yapıyor olmaktan çok mutluyuz” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138