Salman SODEM Toplantısına Katıldı

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM), Anayasa Referandumu öncesinde Belediye Başkanlarının fikirlerini istişare etmelerini sağlamak ve yerel seviyede belediyeler için ortak bir dil, ortak bir söylem oluşturmak amacıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da katıldı.

 Salman SODEM Toplantısına Katıldı

Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM), Anayasa Referandumu öncesinde Belediye Başkanlarının fikirlerini istişare etmelerini sağlamak ve yerel seviyede belediyeler için ortak bir dil, ortak bir söylem oluşturmak amacıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da katıldı.
SODEM Referandum Stratejisini Silivri de gerçekleştirilen toplantıda netleştirdi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın ev sahipliği yaptığı toplantıya nüfusu 50 bini geçen belediyeler davet edildi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve SODEM Başkanı Tunç Soyer'in açılış konuşmalarının ardından KONDA Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır, referandum sürecine ilişkin kamuoyu araştırması sunumu gerçekleştirdi. Moderatörlüğünü SODEM Onursal Başkanı Av. Selami Öztürk'ün üstlendiği toplantıda, belediye başkanları kentlerdeki durumu, kampanya ile ilgili söylem ve strateji önerilerini paylaştı.  11-12 Şubat tarihlerinde Marin Princess Otel'de gerçekleşen toplantıya; Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr.Yılmaz Büyükerşen, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı, Bakırköy Belediye Başkanı Op.Dr.Bülent Kerimoğlu, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Çorlu Belediye Başkanı Dt. Ünal Baysan, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kartal Belediye Başkanı Dr. Altınok Öz, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Pınarhisar Belediye Başkanı Vet.Hekim Mustafa Cingöz, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Mehmet Ekrem Eşkinat, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Uzunköprü Belediye Başkanı Av.Enis İşbilen, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve SODEM Onursal Başkanı Av.Selami Öztürk katıldı. Toplantının sonuç bildirgesi, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na iletilecek. Toplantıya katılan belediye başkanlarına Silivri Belediyesi Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi'nde yetiştirilen ürünlerden hediye edildi.
Salman'dan başkanlara Yürüyen Köşk maketi
Toplantıda Yalova'nın en önemli tarihi değerlerinden birisi olan Atatürk'ün Yürüyen Köşk'ünü de tanıtan Salman, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve SODEM Başkanı Tunç Soyer'e Atatürk'ün Yürüyen Köşk'ünün maketini hediye etti. Başkanları Yalova'ya da davet eden Salman, "Atatürk'ün insanlığa hediyesi olan bu çevrecilik abidesini herkes görmeli" dedi. Toplantıya katılan başkanlar ise Yürüyen Köşk'ün hikayesini ilgiyle dinleyerek ilk fırsatta Yalova'ya geleceklerini dile getirdiler.

 

YORUM EKLE