Şehitler Anıtı’na düzenleme

Yalova Belediyesi, Şehit Anıtları ile ilgili düzenleme yaptı. Yalova Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 84. yıldönümü törenleri sırasında 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’na yaptırılan Şehitler Anıtı’nın açılışı yapılmıştı. Bu anıtla birlikte Osmanlı-Rus Savaşı’ndan günümüze kadar vatan savunması ve terörle mücadelede kaybettiğimiz Yalovalı 171 şehidimizin adı bir anıtta toplanmıştı.Yeni anıtın açılmasından sonra belediye, ikinci bir çalışma daha yaparak yeri uygun olmayan Osmanlı Parkı’ndaki eski anıtı kaldırdı.

 Şehitler Anıtı’na düzenleme

Yalova Belediyesi, Şehit Anıtları ile ilgili düzenleme yaptı. Yalova Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 84. yıldönümü törenleri sırasında 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’na yaptırılan Şehitler Anıtı’nın açılışı yapılmıştı. Bu anıtla birlikte Osmanlı-Rus Savaşı’ndan günümüze kadar vatan savunması ve terörle mücadelede kaybettiğimiz Yalovalı 171 şehidimizin adı bir anıtta toplanmıştı.Yeni anıtın açılmasından sonra belediye, ikinci bir çalışma daha yaparak yeri uygun olmayan Osmanlı Parkı’ndaki eski anıtı kaldırdı.


Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, yeni yapılan anıtın eski anıta nazaran daha merkezi bir yerde olduğunu dile getirerek, “Osmanlı Park içerisinde bulunan Şehitler Anıtı’nın yeri uygun değildi. Otoparkın arkasında, araçların gölgesinde kalıyordu. Belediye olarak bir çalışma yaptık ve geçtiğimiz 30 Ağustos’ta yeni Şehitler Anıtını Yalova’nın en merkezi yerine konuşlandırdık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Heykelinin tam karşısında açılışını gerçekleştirdik. Daha önceden yapılan anıttaki isimleri ve Osmanlı-Rus Savaşı’ndan günümüze kadar yaşanan savaş ve terörle mücadelede yitirdiğimiz 171 Yalovalı şehidimizin adını bu anıtta ölümsüzleştirdik. Osmanlı Park içerisinde bulunan Anıtı ise karar alarak kaldırdık. Yalova’da Şehitler Anıtı yeni yerinde ziyaretçilerini bekliyor” diye konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138