Soyer Çalışmaları Yerinde İnceledi

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, elektrik hatlarının yerin altına alınma çalışmalarını, sahil yolu projesini ve sahil dolgu çalışmalarını yerinde inceledi.

Soyer Çalışmaları Yerinde İnceledi

Çınarcık Belediyesi öncülüğünde ve Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. işbirliği ile gerçekleştirilen elektrik hatlarının yer altına alma çalışmalarına başlandı. Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Çınarcık Belediye Başkan Vekili Nizamettin Balkaya, Çınarcık Belediye Başkan Yardımcısı Murat Savaş, Ak Parti Çınarcık İlçe Başkanı Hüseyin Günay ve Çınarcık Belediyesi Fen İşleri Müdürü Sinem Sakallıoğlu çalışmaları yerinde inceledi. UEDAŞ tarafından Metin Aslan Caddesi, Ahmet Sugün Caddesi, Coşkun Caddesi ve Poyraz Caddesi’nin bir kısmında 3.5 kmlik mesafede yolun çift tarafında bulunan elektrik hatları yerin altına alınmaya başlandı. Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, ilçe genelinde elektrik hatlarında yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında UEDAŞ yetkililerinden bilgi aldı. Konu hakkında açıklama yapan Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer "İlçemizde çirkin görüntüler oluşturan zaman zaman hava koşullarından etkilenen ve elektrikte enerji kaybına neden olan eski elektrik hatları yenilenerek yer altına alınıyor. Metin Aslan Caddesi, Ahmet Sugün Caddesi, Coşkun Caddesi ve Poyraz Caddesinin bir kısmında, kısa sürede tamamlanması planlanan bu projeyle birlikte ilçemiz daha güzel bir görünüme kavuşacağı gibi enerji kaybının da önüne geçilmiş olunacak. 3.5 kmlik mesafede yolun çift tarafında bulunan elektrik hatlarının yer altına alınma çalışması ilçemize hayırlı olsun" dedi.

Sahil yolunda 460 metre eksik kaldı

Çınarcık ile Koru arasında yapımına başlanan Sahil Yolu Projesini çalışmalarını incelenmesinde  Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Çınarcık Belediye Başkan Vekili Nizamettin Balkaya , Çınarcık Belediye Başkan Yardımcısı Murat Savaş, , Ak Parti Çınarcık İlçe Başkanı Hüseyin Günay  ve Çınarcık Belediyesi Fen İşleri Müdürü Sinem Sakallıoğlu yer aldı. Sahil Yolu Projesinin Çınarcık kısmında kalan yaklaşık 460 metrelik eksiğinin tamamlanma çalışmalarına başlandı. Bu sayede Çınarcık Cumhuriyet Meydanından Koru Meydanına kadar, %90 ı deniz kıyısında olmak üzere yaklaşık 5 km uzunluğunda çok şık bir sahil yürüyüş yolumuz oluşacak. Sahil Yolu Projesinin yapımını Koru Belediyesi Çınarcık Belediyesi’ne olan borcunun bir kısmının karşılığı olarak tamamlayacak. Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Sahil Yolu Projesinde yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında personelden bilgi aldı.

Dolgu alanındaki çalışmaları yerinde gördü

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer,  Sahil Dolgu Projesinin yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Yapımı devam eden Sahil Dolgu Projesi çalışmalarını Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Çınarcık Belediye Başkan Vekili Nizamettin Balkaya, Çınarcık Belediye Başkan Yardımcısı Murat Savaş, Çınarcık Belediyesi Fen İşleri Müdürü Sinem Sakallıoğlu ve müteahhit temsilcileri yer aldı. Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Sahil dolgu Projesinde yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında müteahhit temsilcilerinden bilgi aldı.

YORUM EKLE

banner137

banner138